R5 5600 için sıvı soğutma değerleri normal mi?

CPU fan soketinde işlemci sıcaklığına göre pompa devir ayarlar, Full devir çalışırsa ömrü kısalabilir bu nedenle gerektiği zaman devri yükseltmesi daha sağlıklı.

Pompayı dediğiniz gibi yaptıktan sonra sıcaklıklar değişmezse nasıl bir yol izlemem gerekli? Bu arada izlediğim bütün videolar da SATA'ya takmışlar. Ömür için haklısınız ama performans olarak SATA'da daha performanslı olması gerekli diye düşünüyorum. PBO dan önce sorun yoktu ama PBO ile primede yandık resmen.

Son düzenleme:
Pompayı dediğiniz gibi yaptıktan sonra sıcaklıklar değişmezse nasıl bir yol izlemem gerekli? Bu arada izlediğim bütün videolar da SATA'ya takmışlar. Ömür için haklısınız ama performans olarak SATA'da daha performanslı olması gerekli diye düşünüyorum. PBO'dan önce sorun yoktu ama PBO ile Prime'de yandık resmen.

PBO'da sıcaklıların artması normal, işlemcinin güç tüketimi 2 katına çıkıyor çünkü. Sıcaklık olarak macunu kontrol edin demekten başka çarem yok.

PBO'da sıcaklıların artması normal, işlemcinin güç tüketimi 2 katına çıkıyor çünkü. Sıcaklık olarak macunu kontrol edin demekten başka çarem yok.
Kutudan çıkan ID-Cooling Frost X25 macununu kullandım. Elimde arctic mx4 de var onla değiştirmeli miyim ?

2 Gram macun çıkmıştı. Bunun hepsini kullandım. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi ?

Son düzenleme:
Kutudan çıkan ID-Cooling Frost X25 macununu kullandım. Elimde Arctic MX4 de var onunla değiştirmeli miyim?

2 Gram macun çıkmıştı. Bunun hepsini kullandım. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi?

Macun gayet iyi, değiştirmenize gerek yok. Düzgün uyguladıniz değil mi macunu? Aklima başka sebep gelmiyor.

Macun gayet iyi, değiştirmenize gerek yok. Düzgün uyguladıniz değil mi macunu? Aklima başka sebep gelmiyor.

Macunu sürmeye çalıştım çok katı olduğu için yarım yamalak oldu bende orta kısma nohut büyüklüğünde sıktım 2 gram macun bitti ve kapattım. Ama çok fazla tak çıkar yapmak zorun da kaldım montaj esnasın da.

Tekrar dan söküp macunlayıp taktım. Fakat değişen bir şey olmadı :/

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı