R5 5600 için sıvı soğutma önerisi

anılacar

Centipat
Daha fazla  
1.500 TL bütçem var. İşlemci için sıvı soğutma almak istiyorum. Güzel böyle işimi görebilecek önerilerinize ve fikirlerinize açığım, teşekkürler. Şu an kullandığım işlemci R3 3100 ama birkaç aya R5 5600'e geçeceğim %90 ihtimalle. Kule tipi fan istemiyorum, açıkçası çıkarıp takerken yani kullanırken zorlanıyorum. Yeni kasaya geçtiğim için zaten bayağı bir musait alanım oldu o yüzden sıvı soğutma tercih etmek istiyorum. Fiyat biraz oynayabilir 1800'e falan çıkabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O bütçeye giriş seviye sıvı soğutma yerine Phantom spirit 120 alsanız daha iyi olmaz mı?

Fiyat en fazla 2,5 3 olsun hadi ileride sistemi geliştirceğim için sürekli bir Update atan biriyim çünkü o yüzden sıvı soğutma tercih etmek istiyorum.

Kule tipini çıkarıp takarken zorlaniyorsan sıvı soğutma da daha çok zorlanacaksin kurarken. Sıvı soğutma için bütçen de çok düşük. Bütçe artıp LE500 al ille sıvı soğutma istiyorsan.

Dostum zorlanıyorum çünkü birkaç defa ankarta zarar bile vermişliğim var ama sıvı soğutma öyle değil direk tık diye çıkıyorum onun bakımı daha zor biliyorum arkadaşta var zaten birlikte yapıyoruz bakımları ama dedim gibi yani.

Kule tipini çıkarıp takarken zorlaniyorsan sıvı soğutma da daha çok zorlanacaksin kurarken. Sıvı soğutma için bütçen de çok düşük. Bütçe artıp LE500 al ille sıvı soğutma istiyorsan.

Dediğiniz sıvı soğutucuyu iyi diyorsanız düşenebilirim hocam sağ olun.

Takarken zorlaniliyor diye sivi sogutma mi alinir dostum? Hem fazla para vereceksin hem F/P kule tipi ile arasinda derece bile oynamayacak.

Dostum nedenlerim belli sadece ondan dolayı değil kule tipini sevmiyorum bunlara nazaran tasarım ve zevk gibi kişisel faktörler de var ama sıvı soğutmaya kesinlikle geçmeyi düşünüyorum fiyatda problem değil.

1.500 TL bütçem var. İşlemci için sıvı soğutma almak istiyorum. Güzel böyle işimi görebilecek önerilerinize ve fikirlerinize açığım, teşekkürler. Şu an kullandığım işlemci R3 3100 ama birkaç aya R5 5600'e geçeceğim %90 ihtimalle. Kule tipi fan istemiyorum, açıkçası çıkarıp takerken yani kullanırken zorlanıyorum. Yeni kasaya geçtiğim için zaten bayağı bir musait alanım oldu o yüzden sıvı soğutma tercih etmek istiyorum. Fiyat biraz oynayabilir 1800'e falan çıkabilirim.
LS520 SE 3099TL

Yeni topladığım kasaya bende bu sıvı soğutucudan aldım az önce. Phantom spirit alsaydım hayli hayli yeterdi fakat matx kasada kocaman ve çirkin duracaktı. Estetiğe önem verdiğim için bu şekilde bir tercih yaptım uzun araştırmalar sonucu sizde bir göz atabilirsiniz.

Bütçen sıvı soğutma için yeterli değil. R5 5600 için Phantom Spirit 120SE alsan yeterli.
Dostum nedenlerim belli sadece ondan dolayı değil kule tipini sevmiyorum bunlara nazaran tasarım ve zevk gibi kişisel faktörler de var ama sıvı soğutmaya kesinlikle geçmeyi düşünüyorum fiyatda problem değil.
Fiyat problem değilse:

Bütçen sıvı soğutma için yeterli değil. R5 5600 için Phantom spirit 120SE alsan yeterli.

Fiyat problem değilse:

Eyvallah düşüniceğim kararsız kaldım yine kule tipi ve sıvı soğutma arasında.

Geri
Yukarı