R5 5600 için soğutucu alınmalı mı?

tolgaFNP

Hectopat
R5 5600 işlemcili sistemime RTX 4060 alacağım fakat elimde sadece AMD'nin stok fanı mevcut.
Bu işlemci stok fan ile kullanılır mı?
Isınma problemi yaşayacaksam da ekonomik ve sessiz bir soğutucu önerebilir misiniz?

R5 5600 işlemcili sistemime RTX 4060 alacağım fakat elimde sadece AMD'nin stok fanı mevcut.
Isınma problemi yaşayacaksam da ekonomik ve sessiz bir soğutucu önerebilir misiniz?
Ben hep stok fanla kullandım neredeyse 10 ay olacak boştaki değerlerim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-23 230711.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-23 230711.png
    19,5 KB · Görüntüleme: 31
Teşekkürler.

Değerler normal sanki hocam yani stok fan ile kullanılabilir
Tabii ki yük altında da normal bugün oyundan sonra iletirim.

Teşekkürler.

Değerler normal sanki hocam yani stok fan ile kullanılabilir

Evet kasanın hava akışı iyi.
Kasa akışı iyi ise fan almaya gerek yok. Macun değişimini düzenli yaparsanız sorunsuz kullanırsınız.

Kasaya ve hava akışına göre değişir. OCCT testi ile derecelere bakın, eğer çok yüksek değilse (83 üstü) sorun olmaz. Zaten oyunlarda o kadar stres altına girmeyecektir.

Tabii ki yük altında da normal bugün oyundan sonra iletirim.
Ben çok fazla oyun oynayacağım o yüzden bir problem olur mu diye şüpheye düştüm.

Kasaya ve hava akışına göre değişir. OCCT testi ile derecelere bakın, eğer çok yüksek değilse (83 üstü) sorun olmaz. Zaten oyunlarda o kadar stres altına girmeyecektir.
Kasa Cooler Master TD500 hava akışını beğeniyorum ama çok fazla oyun oynayacağım bu yüzden bir problem olur mu?

Ben çok fazla oyun oynayacağım o yüzden bir problem olur mu diye şüpheye düştüm.

Kasa Cooler Master TD500 hava akışını beğeniyorum ama çok fazla oyun oynayacağım bu yüzden bir problem olur mu?
Sorun olmaz dediğim gibi macun bakımını yapın 6-7 ay da hava akışını iyi tutun tüm bileşenleri tozdan uzak tutun sorun yaşamazsınız.

Hocam kasayı hava alan bir yere koyun iş bitiyor zaten. Haftada belki ayda 1 temizleyin boşta 30-45 derece mesela bende değerlerimi atayım şu an Steam Discord Spotify Opera açık ona rağmen düşük derecede.

Dosya Ekleri

• 1700770626998.png
    1700770626998.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı