R5 5600 için soğutucu tavsiyesi

Emir K.

Hectopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 4x8gb 3600hz
Ekran kartı
GIGABYTE RTX 3070TI AORUS MASTER 8GB GDDR6X 256 Bi
Anakart
GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2 AM4 DDR4 4733 ATX
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600 MPK 3.5GHZ 32MB ÖNBELLEK 6 ÇEKİRD
İşlemciyi ileride değiştirmeyi düşünüyorum, o yüzden ileride alacağım işlemciye de uysa güzel olur. Şu anda işlemci 94 dereceyi görüyor stok soğutucu ile. ARGB olursa iyi olur çünkü tüm kasası statik tek renkte kullanıyorum. RGB sırıtır. Ayrıca sıvı soğutma ne kadar fark ettirir hiç bilmiyorum, şu anda daha fazla masraf etmek istemiyorum ama ileriye dönük düşünüp sıvı soğutma almaya değer mi?

ID-COOLING SE-214-XT ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat bunu öneriyorlar ama kasaya uyar mı, yeterince soğutur mu bilemiyorum.

1696015160130.png

1696015313108.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi ileride değiştirmeyi düşünüyorum, o yüzden ileride alacağım işlemciye de uysa güzel olur. Şu anda işlemci 94 dereceyi görüyor stok soğutucu ile. ARGB olursa iyi olur çünkü tüm kasası statik tek renkte kullanıyorum. RGB sırıtır. Ayrıca sıvı soğutma ne kadar fark ettirir hiç bilmiyorum, şu anda daha fazla masraf etmek istemiyorum ama ileriye dönük düşünüp sıvı soğutma almaya değer mi?

ID-COOLING SE-214-XT ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat bunu öneriyorlar ama kasaya uyar mı, yeterince soğutur mu bilemiyorum.

Eki Görüntüle 1962136

Eki Görüntüle 1962137

Overclock yapacaık mısınız yapmayacaksanız 2-3 tane tavsiye verebilirim kendim şahsi olarak denedim sonuçlarınıda yazabilirim.

Overclock yapmayacağım hocam ama yükseltmeyi düşünüyorum denedikleriniz hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur.

İşlemciyi Ryzen 7 gibi üst segmentlere taşırsanız sıvı soğutma önereyim ben 7800x3D ye Cooler Master Hyper 212 taktığım'da sıcaklıklar pek tatmin etmedi sıvı soğutucuya geçip overclock yapmaya başladım.

Geri
Yukarı