R5 5600 soğutucu tavsiyesi

hEgemen

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16
Ekran kartı
Inno3D RTX3060 Twin x2 12GB 192Bit GDDR6(LHR)
Anakart
Asus PRIME B450M-K II 4400MHz (OC) AM4 mATX
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHZ 35MB AM4 65W
Yeni bilgisayar sipariş ettim ancak işlemcinin çok ısınacağını ve soğutucu almam gerektiğini okudum soğutucu derken tam olarak neden bahsediliyor bilmiyorum. Almam gerekli mi almam gerekiyorsa ne tavsiye edersiniz?

Yeni bilgisayar sipariş ettim ancak işlemcinin çok ısınacağını ve soğutucu almam gerektiğini okudum soğutucu derken tam olarak neden bahsediliyor bilmiyorum. Almam gerekli mi almam gerekiyorsa ne tavsiye edersiniz?

Düzgün termal macun kullanırsan bu sistem stok soğutucuda bile ısınmaz bence sistemin gelmesini bekle ona göre satın almaya karar ver.

İşlemci stok fan ile öyle aman aman ısınmaz hocam, kasanın hava akışı da önemli faktör tabi. Fakat Birtane kule tipi soğutucu alıp takabilirsiniz, İd cooling 214 XT fazlasıyla işinizi görecektir.

Kasanı ve bütçeni belirt. Alırsan iyi olur.
Aquarius ATX PC Case kasa bu

Düzgün termal macun kullanırsan bu sistem stok soğutucuda bile ısınmaz bence sistemin gelmesini bekle ona göre satın almaya karar ver.

Eğer öyleyse iyi çünkü soğutucuya verecek parayı geçin kulaklık alamdım gelecek ayı bekliyorum.

Kasanı ve bütçeni belirt. Alırsan iyi olur.
Fiyatlarını bilmiyorum ama çok pahalı olmasın.

İşlemci stok fan ile öyle aman aman ısınmaz hocam, kasanın hava akışı da önemli faktör tabii. Fakat bir tane kule tipi soğutucu alıp takabilirsiniz, ID-Cooling 214 XT fazlasıyla işinizi görecektir.

Mesela CS:GO'da kaç dereceyi görür. Ya da Marvel Spider-Man'da falan.

Hocam GameGaraj'dan hazır sistemle aldım termal macun sürerler mi?

Son düzenleme:

540 liraya böyle bir şey alırsan 60 dereceleri geçmez. Kasan destekliyor. Forumu takip edersen birçok kişi stok soğutucuyla 80-90 dereceleri çıktığından şikayetçi.
Tabii önce sistemin gelsin bir dene, sıcaklıkları kontrol et, 80 derecelere çıkarsa öyle al.

540 liraya böyle bir şey alırsan 60 dereceleri geçmez. Kasan destekliyor. Forumu takip edersen birçok kişi stok soğutucuyla 80-90 dereceleri çıktığından şikayetçi.
Tabii önce sistemin gelsin bir dene, sıcaklıkları kontrol et, 80 derecelere çıkarsa öyle al.
Tamam teşekkür ederim bu fan bu fiyata alınacak en iyi fan mı?

Geri
Yukarı