R5 5600 ile 6600XT darboğaz yapar mı?

Vallahi Forza Horizon 5'te dediğim gibi %60 yüklerde %80 %95 arası gidip geliyor GPU ama drop yapmıyor droptan kastım 130'dan 90'a düşüyor ani şekilde o da 144Hz monitör olunca rahatsız ediyor.

Düşük ayarda falan mı oynuyorsun? Bir de açmadıysan Smart Access Memory aç, belleğe tam erişim gelsin işlemciden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

ETS de şehir içine girince GPU kullanımı düşüyor ama o oyunla alakalı.

O dinozor çağından kalma oyun için normaldir.

Düşük ayarda falan mı oynuyorsun? Bir de açmadıysan Smart Access Memory aç.

Sma açık Ultra'da oynuyorum ama dediğim gibi az önce baktım %55 CPU %97 GPU oluyor 72FPS sabit oynuyordum o yüzden doğru hatırlayamamışım.

Açık da neden kapatayım tam anlamadım.

VRAM'e yük bindirir. FH5 VRAM'e aç bir oyun örneğin extreme ayarlarda Ray Tracing kapalı bile olsa 8 GB'ı komple sömürüyor, bu nedenle çoğu kişi stabil oyun deneyimi için ultraya geçiyor. Ultrada RT açarsan giden yük geri gelir.

Aldığın iki tane hissedilmeyen yansıma ne gerek var. Extreme ayarlarda RT kapalı oynarım dersen de dokuları extreme değil çok yüksek yaparsın. VRAM sıkıntısı var oyunda.

VRAM'e yük bindirir. FH5 VRAM'e aç bir oyun örneğin Extreme ayarlarda Ray Tracing kapalı bile olsa 8 GB'ı komple sömürüyor, bu nedenle çoğu kişi stabil oyun deneyimi için Ultra'ya geçiyor. Ultra'da RT açarsan giden yük geri gelir.

Aldığın iki tane hissedilmeyen yansıma ne gerek var. Extreme ayarlarda RT kapalı oynarım dersen de dokuları Extreme değil çok yüksek yaparsın. VRAM sıkıntısı var oyunda.

Doğru söylüyorsun bende de arada bir VRAM hatası veriyor zaten bir de ben Ultra'da oynuyordum RT.
Şimdi sonuç olarak 5600 ile 5600X arasında kaç FPS fark olur ortalama.

Yeni konular

Geri
Yukarı