R5 5600 ile undervolt nasıl yapılır?

YRGNC

Centipat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar R5 5600 var ve stock fanlı bayramdan sonra kule tipi fan alacağım fakat şu an oyunlarda 90 dereceleri görüyorum ve oyunuma drop giriyor aşırı rahatsız ediyor. Undervolt yapmak istiyorum fakat bu konuda bilgisizim nasıl ve ayarını nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarından PBO'yu kapat, kurtarır seni su anlık. Sogutucu aldığın zaman cok daha stabil degerler elde edebilirsin. Yok simdi deneyecegim diyorsan atacagım rehbere goz at;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet arkadaşlar R5 5600 var ve stock fanlı bayramdan sonra kule tipi fan alacağım fakat şu an oyunlarda 90 dereceleri görüyorum ve oyunuma drop giriyor aşırı rahatsız ediyor. Undervolt yapmak istiyorum fakat bu konuda bilgisizim nasıl ve ayarını nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

Termal macunu en son ne zaman yenilediniz? Fanı tam oturttunuz mu? 90 derece biraz fazla geldi bana.

Bayramdan sonra kule tipi soğutucu alacaksan hiç undervolt ile uğraşma. Bilmiyormuşsun zaten, şurada birkaç günlük kullanım için bilmediğin, tecrübe etmediğin konuları kısa süreli kullanım için çok kurcalama.

Kule tipi soğutucu alana kadar oyun oynarken kasanın yan panelini açık bırak, termal macun varsa onu yenile yeterli olacak.

Ha baktın kule tipi soğutucuya rağmen sıcaklıklar seni tatmin etmiyor, o zaman undervolt yapmayı araştır/öğren ve deneyimle. Şurada birkaç günlük kullanım için bilmediğin konuları kurcalayıp sistemine zarar verme riskini alma.

Hevesini kırmak için söylemiyorum bunları.

Geri
Yukarı