R5 5600 işlemci hızı değeri normal mi?

HeroGTR

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemci hızı normalde 3.5 GHz diye biliyorum. Herhangi bir overclock yapmadım. Yalnızca SAM açık. Görseldeki 4.15 GHz değeri normal mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    214,3 KB · Görüntüleme: 19
Selam. Stok olarak kullanıldığında da bu değerlere çıkar doğru mudur?

Stok hızı 3.50GHz. OC'siz Boost olarak 4.40a kadar çıkabiliyor. Görseldeki değer normal.

1688140540646.png

Bende de bu şekilde.

Stok fan mı kullanıyorsunuz bu arada? Stok fan kullanıyorsanız oyunlarda alev alıyor işlemci haberiniz olsun, masaüstünde ikende 55 derecelerde takılıyordur muhtemelen.

Selamlar. Stok olarak kullanıldığında da bu değerlere çıkar doğru mudur ?
Stok olarak en fazla 4450MHz görüyor işlemci. Tabii yeterince soğutulması gerek, stok soğutucu ile yük altında sabit 4450MHz görmeniz neredeyse imkansız. Daha iyi soğutma ile çözülebilir. Bu imkan yoksa undervolt ile neredeyse stok 5600 performansına yaklaşıyorsunuz.

Stok hızı 3.50GHz. OC'siz Boost olarak 4.40a kadar çıkabiliyor. Görseldeki değer normal.

Eki Görüntüle 1842109
Bende de bu şekilde.

Stok fan mı kullanıyorsunuz bu arada? Stok fan kullanıyorsanız oyunlarda alev alıyor işlemci haberiniz olsun, masaüstünde ikende 55 derecelerde takılıyordur muhtemelen.
Kule tipi fan mevcut boşta 40-50 aralığında, yükte ise 67 yi geçtiğini görmedim daha.

Geri
Yukarı