R5 5600 işlemci nasıl kontrol edilebilir?

Spino

Centipat
Kek günü
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 5 5600 işlemci aldım. Acemi olduğum için eski işlemciyi çıkartırken pinini yamulttum, bozuldu. Yeni işlemciyi bir şekil taktım, 1 aydır da çalışıyor ama aklıma takılan soru, acaba bu işlemciye de zarar vermiş olabilir miyim? İşlemciyi açmadan nasıl kontrol edebilirim yazılım ile vesaire? Cinebench multicore testim 8347 çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Ryzen 5 5600 işlemci aldım. Acemi olduğum için eski işlemciyi çıkartırken pinini yamulttum, bozuldu. Yeni işlemciyi bir şekil taktım, 1 aydır da çalışıyor ama aklıma takılan soru, acaba bu işlemciye de zarar vermiş olabilir miyim? İşlemciyi açmadan nasıl kontrol edebilirim yazılım ile vesaire? Cinebench multicore testim 8347 çıktı.

Bir işlemciyi çıkarırken takarken nasıl yamultabiliyorsunuz kafam almıyor kaba kuvvetmi uyguluyonuz kenarından tutcan sakince koycan kenardaki çentiği indircen bitiyor zaten sonra sür macunu tak fanı.

Artı -1 Eksi
Pinli işlemcilerde sökmeden önce ısıtmak en mantıklı seçenektir. Bunu FurMark'ın CPU Burner’ı veya benzeri programlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Isıtmadan sökerseniz fanla beraber çıkabilir. Aynı hatayı yaptığım için biliyorum. Aklınızda bulunsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı