R5 5600 işlemci Valorant'ta %30-%50 arası kullanılırken 70 derece oluyor

Ali Eren Işık

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben R5 5600 işlemci var ve soğutucu olarak da SE 214 XT var. Ben Gaziantep'te yaşadığım için hava 35 40 derece arası ve işlemci sıcaklığı Valorant'ta %30 ve %50 arası kullanımdayken 70 derece sıcaklığa çıkıyor sizce bir sıkıntı olur mu? Bu arada BIOS'tan da qfan kontrolden ayarladım 40 derece %60 50 derece %70 70 derece de ise %100 ayarladım. Sizce BIOS'tan Full Speed'e çekmem lazım mı, bir şey olur mu? Birde kapalı bir alanda.

Son düzenleme:
70 derece hiç de yüksek bir değer değil istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fan modunu Full Speed'e çekmeyin ömrü kısalır gerek yok.

%100 Fan Speed'de bile 70 dereceyse vasat diyebilirim. Soğutucu montajını ve kasa içi sirkülasyonunu kontrol et.

Üzdün. 😂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üzdün. 😂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PBO OC var sanırım. Güç tüketimi de yazsaymis iyi olurmuş. Arkadaşin sistemine göre yorum yapacaksak muhtemelen PBO ayarı da kapalıdır, işlemcinin çekeceği maksimum güç 60-70W desek yine fazla. Ki fan Speed gerçekten %100 ise çok daha fazla.

Daha yeni termal macun değiştirdim.

Macunu düzgün sürdüğüne emin misin? Kasa nedir bir de?

PBO OC var sanırım. Güç tüketimi de yazsaymis iyi olurmuş. Arkadaşin sistemine göre yorum yapacaksak muhtemelen PBO ayarı da kapalıdır, işlemcinin çekeceği maksimum güç 60-70W desek yine fazla. Ki fan Speed gerçekten %100 ise çok daha fazla.

Yok fan hızı otomatikte. PBO'dan yalnızca +200Mhz soğutucu ise 224-XT modeli. Benim kasa genel olarak serindir de 5600 affetmiyor biraz agresif işlemci.

Sorun olur mu yani.

Olmaz.

Macunu düzgün sürdüğüne emin misin? Kasa nedir bir de?
Macunu ortaya nokta bezelye tanesi kadar sıktım. Kasa vento vg10f

Geri
Yukarı