R5 5600 işlemci Valorant'ta %30-%50 arası kullanılırken 70 derece oluyor

Üzdün. 😂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam elinize sağlık çok güzel oynuyorsunuz bir daha oynamazsanız sevinirim (!)

@kino benim elimden 2 tane 5600 geçti, ikisi de PBO açıkken oyunda 55 60 hatta bazen 50 de takılıyor. Yüke soktuğum zaman 150W görmesine rağmen 90 dereceyi ıkına ıkına görüyor. 224XT'nin havada karada soğutması lazım.

Genel olarak hepsinde aynı derecelerde çalışıyor. CP77, RE4 vb. 68-72 çoğunlukla.

Hocam elinize sağlık çok güzel oynuyorsunuz bir daha oynamazsanız sevinirim (!)

Senede 4 kare oynuyorum o da performans testi için olsun o kadar. 😂

Macunu ortaya nokta bezelye tanesi kadar sıktım. Kasa Vento VG10F

Ortaya bezelye tanesi kadar sıkmak bu işlemcilerde yetersiz. 5600'de 2* CCD yer aldığından (çekirdeklerin olduğu bölüme ccd diyoruz yonga gibi) ortaya sıkıp bırakman macunun diğer ccdlere ulaşamamasina neden oluyor. En etkili yöntem spatula veya kart ile yaymaktir.

Son düzenleme:
Ortaya bezelye tanesi kadar sıkmak bu işlemcilerde yetersiz. 5600'de 3 CCD yer aldığından (çekirdeklerin olduğu bölüme ccd diyoruz yonga gibi) ortaya sıkıp bırakman macunun diğer ccdlere ulaşamamasina neden oluyor. En etkili yöntem spatula veya kart ile yaymaktir.

Ben de bezelye sıkıp atmıştım dur bu gece kasayı söküp bir yayma yapayım hiç bilmiyordum.

Ortaya bezelye tanesi kadar sıkmak bu işlemcilerde yetersiz. 5600'de 3 CCD yer aldığından (çekirdeklerin olduğu bölüme ccd diyoruz yonga gibi) ortaya sıkıp bırakman macunun diğer ccdlere ulaşamamasina neden oluyor. En etkili yöntem spatula veya kart ile yaymaktir.
nereye sıkıp nereye yayacağız acaba

Nereye sıkıp nereye yayacağız acaba?

İşlemcinin bir köşesine macunu boydan boya sıkıp, kart vasıtası ile işlemcinin diğer ucuna tek hareketle çekersen bütün işlemciye rahatlıkla sürmüş olursun, macun başka yerlere de bulaşmamış olur tertemiz halledersin. Fotoğrafta gösterdiğim şekilde.

Adsız.png

Bahsettiğim CCD muhabbeti de bu. Ortaya sıktığın zaman fotoğrafta gördüğünüz 2 tane çekirdeklerin olduğu die kısmına macun efektif bir şekilde tam ulaşamamış oluyor. Ortada 1 tane olsa eyvallah bir tane bırak geç derdim ama bu tasarımlı işlemcilerde bunu yapmak sağlıksız.

Adsız.png

Yeni konular

Geri
Yukarı