R5 5600 işlemcinin yükte 74 derece olması normal mi?

Bigby Wolf

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Tekstil
Merhaba, R5 5600 işlemciye sahibim. Uncharted: Kayıp Miras oynuyorum. Oyun açıldığı zaman 87 dereceleri gördü şu an da 70-74 arası gidip geliyor.

Normal mi bu durum?

Soğutucunuz stok fan ise 75-80C civarı görmesi şaşırtıcı değil.

Her fırsatta dile getiriyorum bunu. Üretici " bu işlemci 90C bile çalışır " dediyse o işlemci sabah akşam o sıcaklıklarda kullanılmaz...Yazık, günah yani... Bunu sizin için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın.

İlk fırsatta orta halli bir kule tipi soğutucu alarak o sıcaklıkları 60C civarına düşürürsünüz çok rahat. Tabii termal macunlama ve kasa içi havalandırma olumlu yönde etkileyecektir sıcaklıkları. Ama kule tipi soğutucu şart.

Soğutucunuz stok fan ise 75-80C civarı görmesi şaşırtıcı değil.

Her fırsatta dile getiriyorum bunu. Üretici " bu işlemci 90C bile çalışır " dediyse o işlemci sabah akşam o sıcaklıklarda kullanılmaz...yazık, günah yani... Bunu sizin için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın.

İlk fırsatta orta halli bir kule tipi soğutucu alarak o sıcaklıkları 60C civarına düşürürsünüz çok rahat. Tabii termal macunlama ve kasa içi havalandırma olumlu yönde etkileyecektir sıcaklıkları. Ama kule tipi soğutucu şart.

Kasa NZXT H5 Flow RGB içerisi buz gibi, zaten mesh kasa. Sistemi daha yeni topladım, bugün yeni geldi. Daha önce R5 2600 kullanıyordum o ama bu kadar sıcaklık değerleri görmüyordu. İlk açılışta 87 gördüğüm zaman şaşırdım doğrusu. Uzun bir süre upgrade edemem maalesef son dönem bayağı harcama yaptım, gelecek sene artık. :)

10300h Laptop kullanıcıları bu konuyu sevmedi (!) 96 derece yük altında evimizi kış vakti ısıtıyor.

Darboğaz olmadıkça sorun yok ben cayır cayır yansamda oynarken ekran kartını besliyor.

Geri
Yukarı