R5 5600 işlemciye hız aşırtma nasıl yapılır?

DOluDOme

Centipat
Daha fazla  
MSI B450M-A Pro Max.
Modeli anakarta sahibim. İşlemcime overclock yapmak istiyorum ama voltajı falan hangi ayarlarda vereceğim bilmiyorum. Yardım eder misiniz?

valorant oynayacağım fps 240 aşşağısı görmesin diye yapmak istiyorum

COOLER MASTER ML120L V2 işlemci soğutucum var + olarak kasada 3x fan var ama nasıl oc yapılır bir bilgim yok sadace biostan yapıldığını billiyorum​

@BerzerkFrost geri dönermisin

Son düzenleme:
valorant oynayacağım fps 240 aşşağısı görmesin diye yapmak istiyorum

COOLER MASTER ML120L V2 işlemci soğutucum var + olarak kasada 3x fan var ama nasıl oc yapılır bir bilgim yok sadace biostan yapıldığını billiyorum​

@BerzerkFrost geri dönermisin
BIOS'tan işlemci voltajını Auto'dan Manuel'e alarak 1.30 değeri gir. CPU Ratio kısmına 46.00 değerini gir.
Advanced ayarlardan Core Performance Boost ve Precision Boost Overdrive ayarlarını Off'a al. Anakart BIOS'unda AMD Overclocking menüsü varsa bu ayarların hepsini oradan da yap.

Ayarları yaptıktan sonra AIDA64 ile 10-20 DK kadar stres testi yap bu süre zarfında kapanmazsa sorun yok demektir. Eğer kapanırsa işlemci voltajını klavyenin ( + ) tuşuna basarak kademe kademe arttırın.

Tamamdır usta eywallah ama GHz 4.6'nın üzerine çıkartırsam elimde kalırmı sence işlemcim.
5600 e oc yapmana gerek yok 4.4 ghz kartın vrm soğutmasına ve işlemci soğutucusuna bağlı olarak 4.4 ghz de fps drop yaşanmaz ramler dual ise ve 3200mhz aşşağısı değilse herhangş bir kayıp olmaz oc yapmak yeni nesil işlemcilerde gereksiz bir işlemdir iyi bir soğutucu ve termal macun yeni nesil işlemciler için yeterlidir kaldıki b450m a pro max vrmleri kötü bir anakarttır

Geri
Yukarı