R5 5600 oyunda 72 derece

5600X ile yükte kaç derece alıyorsunuz, bende de 240mm sıvı soğutma mevcut Prime95 ile 80 dereceye dayanıyor.

Boşta normal kullanımda 30 derece şu anda. Yükte 40 50 arası oyunlarda üstünü görmüyorum. Stok soğutucu varken 70 80'lere tırmanıyor gibiyiydi. Sıvı soğutma ile değiştirdim ve sonuç ciddi düşüş :)

ML240L v2 kullanıyorum, tüm fanlar %40'da. CPB kapalı 4000/1.25V sabit.

asdadsd (1920 x 1080).png
asdasd (1920 x 1080).png

Hocam PBO'yu tamamen devre dışı bıraktım. Şu an CS:GO'da 63 dereceyi geçmiyor. Ama voltajı sabit bırakmadım. Belki voltajı sizinki gibi sabitlersem biraz daha düşer ama yine sizinki kadar düşük olmaz sanıyorum.
PBO kapatmayıp, sadece Curve Optimizer kullanıp üstüne işlemci voltajına offset ayarı ile -0.05mv yaparsanız iyi sonuç alırsınız.
Stabiliteyi ayarlamak biraz vaktinizi alır ama sıcaklıklarınız düşer.

PBO kapatmayıp, sadece Curve Optimizer kullanıp üstüne işlemci voltajına offset ayarı ile -0.05mv yaparsanız iyi sonuç alırsınız.
Stabiliteyi ayarlamak biraz vaktinizi alır ama sıcaklıklarınız düşer.

Hocam işlemciyi sabit voltaj ve sabit saat hızında kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor. Ama dediğinizi yarın deneyip sonuçları paylaşabilirim.

Biraz önce sıvı soğutma başlığı tam oturmuşmu tekrardan kontrol etmek için açtım. Pompa fanı çıkarıp tekrardan sıvı soğutma başlığını yerleştirdim. Fanı takmayı unutmuşum bilgisayar açıldı anlık 97 derece görüp kapattım. Umarım işlemciye zarar vermemişimdir:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı