R5 5600 programlarda 90 derece üstüne çıkıyor

alichen

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, AMD Ryzen 5 5600 işlemcim için Dark Freezer X127 kule tipi fan aldım. Bugün artık soğutması zayıflayan eski AMD stok fanımı çıkarıp değiştirdim ve macun sürmedim yakın zamanda değiştirmiştim macunu ve belki yenisini sipariş etmeden bir denerim sıcaklığı çok yüksek durursa da sipariş edip birkaç gün yük altında kullanmadan kullanırım diye düşünmüştüm ancak fanı değiştirip bilgisayarı açtım belki fanı düzgün monte edememiş olabilirim çok anladığım şeyler değil ilk defa kule tipi fan taktım ancak fanla işlemci arasında boşluk vs. bırakmadım ve bilgisayarı başlattım, sıcaklık değerlerini kontrol edeyim dedim ve CPU sıcaklık değerleri bilgisayar ilk açıldığı anda 90-95 derecede görünüyordu. Eski fanımda elimi işlemci taraflarına koyduğumda 70-80 derecelerde sıcaklığı hissedebiliyordum ancak şu an elimi attığımda hiçbir sıcaklık yok. Bunun sebebi nedir?

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Fan değiştirdiysen macun yenilemen lazım. Macun degistirmedim diyorsun macunun yarısı gitmiştir zaten en az gayet normal o kadar ısınması

Macun yenilemesi yapılmadıktan sonra istersen piyasadaki en iyi soğutucu fandan al yinede fazla ısınacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı