R5 5600 RTX 3060 boşta yüksek sıcaklık

xZelzele

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce RTX 3060 ekran kartlı ve R5 5600 işlemcili bir sistem topladım.
Sistem ilk başlarda pek sıkıntı vermiyordu fakat 2 gündür yüksek sıcaklık sorunu yaşıyorum

Bugün bilgisayarımı ilk açtığımda işlemcim 75 dereceleri gördü boştayken, şu anda da boşta 55 derece.
İşlemcimin bilgisayar açıldığında kullanımı %93'ü gördü.

Ekran kartım ise boşta %67 kullanımı gördü.
Bilgisayarım ilk açıldığında her şeyin sıcaklığı aşırı derece fazlaydı. Bunun bir sorun olduğunu düşünüyorum. Dün Minecraft ve Visual Studio açıkken 80 dereceyi gördü işlemcim.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Sizce mining virüsü bulaşmış olabilir mi?

Not:
GPU kullanımı şu anda %10 ve sıcaklığı 43 derece (boşta).
CPU kullanımı şu anda %2-6 arası ve sıcaklığı 56 derece (boşta).

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce RTX 3060 ekran kartlı ve R5 5600 işlemcili bir sistem topladım.
Sistem ilk başlarda pek sıkıntı vermiyordu fakat 2 gündür yüksek sıcaklık sorunu yaşıyorum.

Bugün bilgisayarımı ilk açtığımda işlemcim 75 dereceleri gördü boştayken, şu anda da boşta 55 derece.
İşlemcimin bilgisayar açıldığında kullanımı %93'ü gördü.

Ekran kartım ise boşta %67 kullanımı gördü.
Bilgisayarım ilk açıldığında her şeyin sıcaklığı aşırı derece fazlaydı. Bunun bir sorun olduğunu düşünüyorum. Dün Minecraft ve Visual Studio açıkken 80 dereceyi gördü işlemcim.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Sizce mining virüsü bulaşmış olabilir mi?

not:
GPU kullanımı şu anda %10 ve sıcaklığı 43 derece (boşta).
CPU kullanımı şu anda %2-6 arası ve sıcaklığı 56 derece (boşta).

Stok soğutucu kullanıyorsan işlemcinin 56 derece olması normal.
2.si bilgisayar ilk açıldığında işlemcinin yüksek kullanım oranının olmasıda normal o yüzden yüksek sıcaklığıda olması normal.

3. RTX 3060 için bu yaz ayında boşta 43 derece olması gayet iyi bir problem göremiyorum.

Stok soğutucu kullanıyorsan işlemcinin 56 derece olması normal.
2.si bilgisayar ilk açıldığında işlemcinin yüksek kullanım oranının olmasıda normal o yüzden yüksek sıcaklığıda olması normal.

3. RTX 3060 için bu yaz ayında boşta 43 derece olması gayet iyi bir problem göremiyorum.
Valoranta girdim poligonda işlemcim 87 derece oldu ve değişik sesler çıkarmaya başladı bende oyunu kapattım. 3 gün öncesine kadar çatır çatır sıkıntısız oynuyordum fanlar bile düşük seviyede çalışıyordu

Valorant'a girdim poligonda işlemcim 87 derece oldu ve değişik sesler çıkarmaya başladı bende oyunu kapattım. 3 gün öncesine kadar çatır çatır sıkıntısız oynuyordum fanlar bile düşük seviyede çalışıyordu.

Oyuna girdikten sonra HWiNFO64 programının sensors only kısmını açıp belli bir süre oynadıktan sonra CPU sıcaklığı - watt değerleri kısmını SS atabilir misiniz?

Msi after burner kullanıyorum o olurmu?
Olmaz.
Bu ekran lazım

1655284864829.png

Geri
Yukarı