R5 5600 RTX 3060 sistemde monitördeki görüntü 5 dakika sonra gidiyor

fufuker1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, İtopya'dan hazır sistem almıştım, monitöre gelen görüntü 5-6 dakika sonra gidiyor ve bilgisayarı yeniden başlatmazsam geri gelmiyor. Yeniden başlatınca yine 5-6 dakikada gidiyor. Bu arada ilginç bir şekilde televizyona görüntü verebiliyor.
Not: Monitörü HDMI VGA dönüştürücü ile kullanıyorum.

Anakart: Gigabyte B450M-H.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: Gigabyte eagle RTX 3060 OC 12 GB.
RAM: Goodram 8x2 3200MHz.
SSD: Goodram NVMe PX500.
Monitör: Samsung SyncMaster S22B150

Özet:

Sorun: Yaklaşık 5-6 dakika sonra görüntü gidiyor bir daha gelmiyor, bilgisayarı yeniden başlatınca tekrar geliyor fakat 5-6 dakika sonra yine gidiyor

Denenenler: Kasayı monitör yerine televizyona bağladım, 2 saat kesintisiz görüntü verdi.

Monitöre bağladım, 8 dakika sonra görüntü gitti.

Monitör veya dönüştürücü kablo mu arızalı diye monitörü laptopa bağladım, 1 saat kesintisiz görüntü verdi.
Not: Laptop APU işlemci kullanıyor, ekran kartı yok.

Monitörde sorun yok, laptopa görüntü veriyor Ekran kartında sorun yok, televizyona görüntü veriyor.

İkisinde de sorun yok ama bir araya geldiklerinde 6 dakika sonra görüntü gidiyor.

Kafayı yiyeceğim.

Son düzenleme:
Merhaba, İtopya'dan hazır sistem almıştım, monitöre gelen görüntü 5-6 dakika sonra gidiyor ve bilgisayarı yeniden başlatmazsam geri gelmiyor. Yeniden başlatınca yine 5-6 dakikada gidiyor. Bu arada ilginç bir şekilde televizyona görüntü verebiliyor.
Not: Monitörü HDMI VGA dönüştürücü ile kullanıyorum.

Anakart: Gigabyte B450M-H.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: Gigabyte eagle RTX 3060 OC 12 GB.
RAM: Goodram 8x2 3200MHz.
SSD: Goodram NVMe PX500.

Özet:

Sorun: Yaklaşık 5-6 dakika sonra görüntü gidiyor bir daha gelmiyor, bilgisayarı yeniden başlatınca tekrar geliyor fakat 5-6 dakika sonra yine gidiyor

Denenenler: Kasayı monitör yerine televizyona bağladım, 2 saat kesintisiz görüntü verdi.

Monitöre bağladım, 8 dakika sonra görüntü gitti.

Monitör veya dönüştürücü kablo mu arızalı diye monitörü laptopa bağladım, 1 saat kesintisiz görüntü verdi.

Monitörde sorun yok, laptopa görüntü veriyor Ekran kartında sorun yok, televizyona görüntü veriyor.

İkisinde de sorun yok ama bir araya geldiklerinde 6 dakika sonra görüntü gidiyor.

Kafayı yiyeceğim.
Güvenli modda çalıştırmayı denediniz mi?

Anakarttan görüntü almaya çalışır mısınız?
İşlemci APU olmayinca görüntü alınmıyor diye biliyorum ama sizin için denedim, görüntü vermedi. Anakarta bağlayınca televizyon da görüntü vermedi monitör de

@Recep Baltaş , yardımcı olabilir misin internette ne kadar araştırsam da bir şey bulamadım

Yardım lütfen

Son düzenleme:

Geri
Yukarı