Bilgisayar açıldıktan 5 dakika sonra görüntü gidiyor

Mustafa_Kurt

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Başka bir sıkıntımla daha sizinle beraberim :D.
Olay şu ki bilgisayar açılıyor. Her şey güzel bir sıkıntı gözükmüyor, ancak 5 10 dakika geçince, oyuna girdikten birkaç dakika sonra veya öylesine görüntü gidiyor.
Bazen dırrr sesi geliyor. Bazen ise video falan izliyorsam videonun sesi gelmeye devam ediyor. Bilgisayarın garantisi bitti ve Arena'nın teknik servisiyle konuştuğumda garantisi bitmiş ekran kartlarını parayla tamir etmiyoruz dediler. Tamirciye götürmüştüm bundan öncesinde (görüntü hiç gelmiyor diye). Bir tarafını düzeltip diğer tarafını bozdular bir kez daha götürdüm vs. derken 1700 lira para verdim. Ekran kartı hala düzelmedi galiba. Isınma gibi bir sorun yok arkadaşlar.
Sistem şu;

R5 2600.
Sapphire RX 590 Nitro+.
16 GB DDR4 RAM.
600W PSU.
B450MPRO M.2 v2.

RX serisi kartlarda kronik bir durum diye okumuştum internetten ancak şu anda ve şu fiyatlarda başka bir ekran kartı almam pek mümkün gözükmüyor.
Sizce sıkıntı ne olabilir?
Bilgisayarcıya bir kez daha götürmeli miyim?

Furrmark testi yapınca 5 dakika dayanmadan görüntü gidiyor.

Olay şu ki bilgisayar açılıyor. Her şey güzel bir sıkıntı gözükmüyor, ancak 5 10 dakika geçince, oyuna girdikten birkaç dakika sonra veya öylesine görüntü gidiyor.
Bazen dırrr sesi geliyor. Bazen ise video falan izliyorsam videonun sesi gelmeye devam ediyor. Bilgisayarın garantisi bitti ve Arena'nın teknik servisiyle konuştuğumda garantisi bitmiş ekran kartlarını parayla tamir etmiyoruz dediler. Tamirciye götürmüştüm bundan öncesinde (görüntü hiç gelmiyor diye). Bir tarafını düzeltip diğer tarafını bozdular bir kez daha götürdüm vs. derken 1700 lira para verdim. Ekran kartı hala düzelmedi galiba. Isınma gibi bir sorun yok arkadaşlar.
Sistem şu;

R5 2600.
Sapphire RX 590 Nitro+.
16 GB DDR4 RAM.
600W PSU.
B450MPRO M.2 v2.

RX serisi kartlarda kronik bir durum diye okumuştum internetten ancak şu anda ve şu fiyatlarda başka bir ekran kartı almam pek mümkün gözükmüyor.

Ben Gigabyte RX590 8 GB versiyonunu kullanıyorum 3 yıla yakındır en son 4 ay önce serviste termal ped değişimi ve de genel bakım yapıldı sıcaklık değerlerimde 75 dereceyi geçmiyor bence sizin Sapphire markasında kronik bir sorun var.

Sistem şu;

R5 2600.
Sapphire RX 590 Nitro+.
16 GB DDR4 RAM.
600W PSU.
B450MPRO M.2 v2.

Sapphire markasının kronik sorunu olabilir. Bazen RAM'dan kaynaklı olabiliyor. RAM'leri kontrol etmenizi öneririm.

ASUS ROG STRIX RX580 var bende de aynı sorun var masaüstündeyken bazen yapıyor bütün parçalar garantiye gitti ama çözemediler daha da üstüne gitmedim.

Ben Gigabyte RX590 8 GB versiyonunu kullanıyorum 3 yıla yakındır en son 4 ay önce serviste termal ped değişimi ve de genel bakım yapıldı sıcaklık değerlerimde 75 dereceyi geçmiyor bence sizin Sapphire markasında kronik bir sorun var.
olabilir yani bende servisini aradım garantisi geçtiyse yapmıyoruz dediler. Arena imiş garantörü ancak endeks distribütör sanırım. Endeks alır mı bilmiyorum ama..
ASUS ROG STRIX RX580 var bende de aynı sorun var masaüstündeyken bazen yapıyor bütün parçalar garantiye gitti ama çözemediler daha da üstüne gitmedim.
Sinir bozucu bir durum. gt 710lu sistemde oynayabildiğim oyunu şimdi oynayamıyorum.
Sapphire markasının kronik sorunu olabilir. Bazen RAM'dan kaynaklı olabiliyor. RAM'leri kontrol etmenizi öneririm.
Evet internete yazınca benim gibi bir kaç kişi daha gördüm. Ramleri de temizlemeyi denerim.

Olabilir yani bende servisini aradım garantisi geçtiyse yapmıyoruz dediler. Arena imiş garantörü ancak endeks distribütör sanırım. Endeks alır mı bilmiyorum ama.

Sinir bozucu bir durum. GT 710'lu sistemde oynayabildiğim oyunu şimdi oynayamıyorum.

Belli bir ücret karşılığında yapar diye düşünüyorum ama fiyat hakkında bir yorum yapamayacağım maalesef.

Geri
Yukarı