R5 5600 RTX 3060 sistemin Diablo 4 oynarken 87-91 derece olması normal midir?

stjohn

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Sistemim şu şekilde;

• MSI B450M PRO M2
  • 16GB 3200Mhz Ram 2x8
  • Ryzen 5 5600
  • Asus RTX3060 Dual OC 12GB ( Üzerinde 2 adet fan var )

Kasadaki fanlarım şu şekilde;

• 1 Adet önden kasanın içine doğru üfleyen fan var
  • 1 Adet arkada kasanın dışına doğru üfleyen var
  • 1 Adet üstte kasanın dışına doğru üfleyen var

Ekran kartı ve işlemci macunlarını yeni değiştirdim fakat daha öncesinde sıcaklıkları hiç test etmemiştim, macunları değiştirdiğim için aklıma geldi bir bakayım dedim.
Ekran kartı ve işlemci macunlarını ufak nokta şeklinde bıraktım ve tüm alana yaydım (fazla veya az sürmediğimden eminim).

GPU sıcaklık değerlerim yük altındayken ( Diablo 4 High Settings veya CS2 ), 87-91 Derece arasında gidip geliyor. 91 Dereceye çok nadir çıkıyor genelde 88 Derece gibi bir durum mevcut.

Bu değerler bu ekran kartı OC versiyon olduğu için normal mi? Değilse ben nerede hata yapmış olabilirim veya sıcaklık değerlerini 80 Derece civarına nasıl düşürebilirim.

Sıcaklıklar kaç saniyede bu değerlere ulaşıyor hocam?
Üstteki fanı da öne bırakarak içeriye doğru üflemesini sağlatabilme şansınız var mı?

Sıcaklıklar kaç saniyede bu değerlere ulaşıyor hocam?
Üstteki fanı da öne bırakarak içeriye doğru üflemesini sağlatabilme şansınız var mı?
Tamam öne takayım, olmadı bir fan daha alırım öylede deneyebilirim.

İşlemci neyse de ekran kartı için o değerler çok anormal. Bi bakım yaptırman iyi olur.
Hocam normal sıcaklık değerleri kaç olmalı ?

Kasa iyi hava alıyor mu ?

Kasanın her tarafı kapalı malesef sadece içindeki fanlar ile havalanıyor. Bi her tarafı açıp deneyeceğim.

Rx 590 da şu ana kadar oyunlarda max 81, stress testinde 83 gördüm hocam. Sizinki sorunlu dereceler. Uzun vadede sorun teşkil ediyor.
Ozaman muhtemel ben bir yerde yanlışlık yaptım tekrardan bi temizlik, macun değişimi yapayım.

O acayip etki ediyor başkan sıcaklığa. Yeni fan alsan da macunları değişsen de kasanına önü arkası kapalıysa işe yaramıyor.
Aynen doğru diyorsun, kasanın önünü ve yanını açtım 88-91 derecelerden , 86-88 arasına direk düşürdüm. Sanırım tekrardan bi macun bakımı yapıp ( radyatörde temassızlık vs olabilir ) 2 fan daha alıp desteklersem 80-85 normal değerlere dönebilirim

Geri
Yukarı