R5 5600-RTX 3060 Ti/6700XT sistem alınır mı?

Bütçe
35000

sponge

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. İlk bilgisayarımı toplayacağım ve yeni araştırıp kendimce öğrenmeye çalışan birisiyim. Çok da uzatmadan konuya gireyim, sistemi şu şekilde oluşturdum:

Anakart-ASUS Prime B550M-A
CPU-Ryzen 5 5600.
Soğutucu-Noctua NH-U12s
RAM-Corsair 2x16 CL18 3600MHz.
SSD-Samsung 970 EVO Plus.
Kasa-Corsair 4000D aırflow.
PSU-Corsair 80+Gold 750W.
Monitör-Samsung Odyssey G5.
GPU-3060 Ti veya 6700-6750XT(uygun ne bulursam, kaçınmam gereken marka vs. varsa söylerseniz sevinirim)

-En fazla oyun oynayacak, Adobe programları ve video Editing'de yapılacak.(işlemciyi Ryzen 7
5700X upgradelemeli miyim emin değilim)

-Anakart bu parçalarla uyumlu mu emin değilim.

-Monitörü 2K alma gibi diretmem olmasa da 144Hz 1 ms olan monitörlere fiyatı yakın olduğu için seçtim, FHD 144Hz 1 ms öneri varsa alabilirim.

Genel olarak her türlü verebileceğiniz bilgi beni biraz daha rahatlatabilir, şimdiden herkese teşekkürler.

Öncelikle herkese merhaba. İlk bilgisayarımı toplayacağım ve yeni araştırıp kendimce öğrenmeye çalışan birisiyim. Çok da uzatmadan konuya gireyim, sistemi şu şekilde oluşturdum:

Anakart-ASUS Prime B550M-A
CPU-Ryzen 5 5600.
Soğutucu-Noctua NH-U12s
RAM-Corsair 2x16 CL18 3600MHz.
SSD-Samsung 970 EVO Plus.
Kasa-Corsair 4000D aırflow.
PSU-Corsair 80+Gold 750W.
Monitör-Samsung Odyssey G5.
GPU-3060 Ti veya 6700-6750XT(uygun ne bulursam, kaçınmam gereken marka vs. varsa söylerseniz sevinirim)

-En fazla oyun oynayacak, Adobe programları ve video Editing'de yapılacak.(işlemciyi Ryzen 7
5700X upgradelemeli miyim emin değilim)

-Anakart bu parçalarla uyumlu mu emin değilim.

-Monitörü 2K alma gibi diretmem olmasa da 144Hz 1 ms olan monitörlere fiyatı yakın olduğu için seçtim, FHD 144Hz 1 ms öneri varsa alabilirim.

Genel olarak her türlü verebileceğiniz bilgi beni biraz daha rahatlatabilir, şimdiden herkese teşekkürler.

Daha iyi bir ikili yok.

Daha iyi bir ikili yok.
Teşekkürler. 4070 olması gerçekten çok iyi ama cpu darboğaz yaşarım diye sanıyorum.

Teşekkürler. 4070 olması gerçekten çok iyi ama cpu darboğaz yaşarım diye sanıyorum.
Hocam en fazla %5 darboğaz yaşarsınız. Bu da umursanacak bir değer değil. %5 darboğaz için sistemi almamazlık yapmayın. Bu fiyata bir daha bulamazsınız böyle sistem. Yapıştır geç.

%5 darboğaz da şöyle oluyor
150 fps alman gerekir diyelim
143 alırsın.
Umursanmayacak bir değer.
İleride 2k monitör alırsan 2k çözünürlükte hiç darboğaz olmaz.

Hocam en fazla %5 darboğaz yaşarsınız. Bu da umursanacak bir değer değil. %5 darboğaz için sistemi almamazlık yapmayın. Bu fiyata bir daha bulamazsınız böyle sistem. Yapıştır geç.

%5 darboğaz da şöyle oluyor
150 fps alman gerekir diyelim
143 alırsın.
Umursanmayacak bir değer.
İleride 2k monitör alırsan 2k çözünürlükte hiç darboğaz olmaz.
Hocam tekrardan teşekkürler. Ama hazır sistemlere karşı biraz önyargılıyım. Ekran kartı ne kadar cazip olsa da ve darboğaz sorun olmayacak olsa bile, sistemin diğer bütün bileşenlerinin marka ve kalite bakımından kötü görünmeleri beni uzaklaştırıyor.

Hocam tekrardan teşekkürler. Ama hazır sistemlere karşı biraz önyargılıyım. Ekran kartı ne kadar cazip olsa da ve darboğaz sorun olmayacak olsa bile, sistemin diğer bütün bileşenlerinin marka ve kalite bakımından kötü görünmeleri beni uzaklaştırıyor.
Hocam siz alana kadar kasa 35k oldu. Artık alınmaz

bu alınabilir.

Ama bu daha iyi bir seçenek.

Hocam siz alana kadar kasa 35k oldu. Artık alınmaz

Bu alınabilir.

Ama bu daha iyi bir seçenek.

6800 XT için o fark verilir ama 4070 30k çok iyi fiyattı

Yeni konular

Geri
Yukarı