R5 5600 RTX 3070 sistem Valorant oynarken kapanıyor

Haimdall18

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni sistem topladım sistem bilgisi aşağıdadır konu şu;
Anakartım tam olarak Gigabyte B550 Gaming X V2 (rev. 1.3) sistemi kurdum Windows yükledim hiçbir sorun yok fakat oyun olarak Valorant'a girdiğimde 2-3 dk oynuyorum bilgisayar aniden donup kapanıyor. Aynı anakarttan arkadaşımda aldı sistemini o anakart üzerine kurdu aynı sorun onda da mevcut. Bunun bir çözümü var mı? Yoksa bize bozuk anakart mı yolladılar? Yoksa başka bir şeyden mi kaynaklanıyor bu sorun.

Sistem bilgisi;
Anakart: Gigabyte B550 Gaming X V2 (rev. 1.3)
İştemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: NVIDIA RTX 3070.
RAM: 32 GB.

Arkadaşlar yeni sistem topladım sistem bilgisi aşağıdadır konu şu;
Anakartım tam olarak Gigabyte B550 Gaming X V2 (rev. 1.3) sistemi kurdum Windows yükledim hiçbir sorun yok fakat oyun olarak Valorant'a girdiğimde 2-3 dk oynuyorum bilgisayar aniden donup kapanıyor. Aynı anakarttan arkadaşımda aldı sistemini o anakart üzerine kurdu aynı sorun onda da mevcut. Bunun bir çözümü var mı? Yoksa bize bozuk anakart mı yolladılar? Yoksa başka bir şeyden mi kaynaklanıyor bu sorun.

Sistem bilgisi;
Anakart: Gigabyte B550 Gaming X V2 (rev. 1.3)
İştemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: NVIDIA RTX 3070.
RAM: 32 GB.

PSU nedir?

Bilgisayarı açıp OCCT indirip Extreme stress testi yapar mısınız YouTube'da anlatımı vardır.

FurMark testi bir de 10 dakika kadar stres testi.
güç kaynağını mı test edeyim yoksa başka bir donanımı mı

hoca
Bilgisayarı açıp OCCT indirip Extreme stress testi yapar mısınız YouTube'da anlatımı vardır.

FurMark testi bir de 10 dakika kadar stres testi.
hocam oyuna tekrar girdim bu sefer bilgisayar kapanması olmadı fakat ekran kartı sürücüsü çöktü diyor

Son düzenleme:
Güç kaynağını mı test edeyim yoksa başka bir donanımı mı?

Hoca.

Hocam oyuna tekrar girdim bu sefer bilgisayar kapanması olmadı fakat ekran kartı sürücüsü çöktü diyor.

İşlemci ve ekran kartını yük altında bırakarak PSU'nun yeterliliğini test etceksin tam yükde Ultra ayarlarda test halinde sistem kapanırsa error verirse psun yetersizdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı