R5 5600, RTX 3070 sisteme 600 watt PSU yeterli midir?

Kryxa

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci Modeli : AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci

Ekran Kartı Modeli : ASUS DUAL GeForce RTX 3070 V2 OC 8GB GDDR6 256Bit

Anakart: ASUS B450M DRAGON 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 mATX Anaka

RAM: Adata XPG 16GB (2×8) 3200MHz DDR4 Single Kit Ram AX4U32008G16A-SR30

SSD:ADATA Legend 750 500GB PCIe NVMe Okuma 3500MB – Yazma 3000MB M.2 SSD

Kasa:XPG Valor Air Rainbow RGB Siyah Mid Tower 600W 80+ Bronze Gaming Kasa
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bir sorun olur mu? Almış olduğum ürünün linki:
Bilgisayar daha elime ulaşmadı fişe taktığım gibi patlayacak vs hayaller kurmaya başladım. Zaten başlangıç seviyesi bir sistem olarak aldım yükseltmeler elbet olacak sizce PSU değişiminde acele edeyim mi RTX falan da açacağımı sanmıyorum R6 Valorant RDR2 GTA 5 Cyberpunk LoL Dying Light Far Cry oynadığım oyunlardan bazıları Ultra ayarlarda oynasam PSU patlar mı sizce hemen kullanmadan PSU değişsem mi yoksa idare eder mi? 6 ay boyunca günde 5 6 saat oynarım maksimum.
Yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bir sorun olur mu? Almış olduğum ürünün linki:
Bilgisayar daha elime ulaşmadı fişe taktığım gibi patlayacak vs hayaller kurmaya başladım. Zaten başlangıç seviyesi bir sistem olarak aldım yükseltmeler elbet olacak sizce PSU değişiminde acele edeyim mi RTX falan da açacağımı sanmıyorum R6 Valorant RDR2 GTA 5 Cyberpunk LoL Dying Light Far Cry oynadığım oyunlardan bazıları Ultra ayarlarda oynasam PSU patlar mı sizce hemen kullanmadan PSU değişsem mi yoksa idare eder mi? 6 ay boyunca günde 5 6 saat oynarım maksimum.

Hocam 3070 Ti ile 650 watt ile oynuyorum benimki patlamadı sanırım sizinki de patlamaz.

PSU yükseltmenizde fayda var oyunlar yüzünden PSU patlamaz ekran kartı veya işlemci zarar görür ve akım korumalı priz ile kullanınız bilgisayarı anlık elektrik kesintileri ekran kartınızı pahalı bir çöp yapabilir.

Patlayana şeker.:D

😂 Ne tuhaf konu hocam bu.

Bende 3070 alıp sisteme taktığımda 600W ximatek marka PSU vardı, işlemci 5600X ve OC luydu. Sistem sıkıntısız çalışmıştı ama bir süre sonra sistem sapıtmaya başladı SSD de hatalar oyunlarda çokmeler başladı sonra anladim ki PSU yetersiz kalıyor. Bu durumu senin yaşayacağını varsayamayiz, bu sistemde kullanılan PSU daha kaliteli olabilir ve bu yüzden sorun çıkarmayabilir ama sen bu PSU'nün tam sınırda oldugunun bilincinde ol ve bu şekilde kullan.

Hocam o depolama o oyunlar için yetersiz değil mi toplam 600 GB geçiyor neredeyse.

Hocam o depolama o oyunlar için yetersiz değil mi toplam 600 GB geçiyor neredeyse.
2tb seagate barracuda ekledim zaten bilgisayar gelmedi şuan genel olarak oynayacağım oyunlar onlar xbox one s kullanıcsıyım şuanda

Bende 3070 alıp sisteme taktığımda 600W ximatek marka PSU vardı, işlemci 5600X ve OC luydu. Sistem sıkıntısız çalışmıştı ama bir süre sonra sistem sapıtmaya başladı SSD de hatalar oyunlarda çokmeler başladı sonra anladim ki PSU yetersiz kalıyor. Bu durumu senin yaşayacağını varsayamayiz, bu sistemde kullanılan PSU daha kaliteli olabilir ve bu yüzden sorun çıkarmayabilir ama sen bu PSU'nün tam sınırda oldugunun bilincinde ol ve bu şekilde kullan.
Hocam ne tarz oyunlarla sistem sapıttı sizin ben rekabetçi oynamayı severim ve rekabetçide ayarları fullemem genelde performans odaklı olur benim için

Geri
Yukarı