R5 5600 RTX 3070 sisteme 650W PSU yeterli mi?

ekenf

Hectopat
Daha fazla  
Power Boost marka 650W 80+ bir güç kaynağım var özellikle almadım kasanın üzerinde geldi. Thermaltake water 3.0 240 mm bir sıvı soğutucum var. Ağır oyunlarda özellikle ekran kartı 200W güç tüketimini geçtiği zaman oluyor. Pompanın üzerindeki RGB kafayı yemeye başlıyor. Titreme yapıyor dalgalanıyor gibi oluyor ve renkler değişiyor. Sorunun güç kaynağından olduğunu düşünüyorum kalitesiz olduğu için veya 650W yeterli gelmiyor olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Ekran kartı: ASUS TUF RTX 3070 V2 OC.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Anakart: ASUS TUF B550M-Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sisteme sahibiz. Ben 750W kullanıyorum. Bir sıkıntı olmuyor.

Pc yüke bindiği zaman özellikle ekran kartı 200 watt üzerine çıktığı zaman yapıyor ve her şey yeni daha 1 ay bile olmadı. İnsanın canı sıkılıyor istemeden sizce yeni güç kaynağı alsam düzelir mi bu sorun?

Pc yüke bindiği zaman özellikle ekran kartı 200 watt üzerine çıktığı zaman yapıyor ve her şey yeni daha 1 ay bile olmadı. İnsanın canı sıkılıyor istemeden sizce yeni güç kaynağı alsam düzelir mi bu sorun?
Sağlam bir marka alabilirseniz alın derim. Bence düzelir.

PC yüke bindiği zaman özellikle ekran kartı 200 watt üzerine çıktığı zaman yapıyor ve her şey yeni daha 1 ay bile olmadı. İnsanın canı sıkılıyor istemeden sizce yeni güç kaynağı alsam düzelir mi bu sorun?

Titreme dediğiniz şey RGB renk stili mi değişiyor örneğin renk değişme hızı, yanıp sönme ya da renk sağdan sola doğru mu hareket ediyor. Belki de sıcaklık arttıkça yani güç bindikçe renk stili ya da renk değişiyordur.

İdarelik kullanılabilir ama en yakın zamanda değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı