R5 5600 RTX 3070 Ti sistem için PSU tavsiyesi

UmutE

Hectopat
Ryzen 5 5600.
3070 Ti Aorus Master.
MPG B550 anakart.
16 GB RAM.
Core Frozr L soğutucu.
Sisteme sahibim MSI MPG A650GF PSU buldum. 4 aylık sıfır ayarında 1700 TL fiyatı var 80+ Gold Full modüler bu sisteme yeter mi? RAM'i 32 GB yaptığımda veya ileride işlemci değiştiğinde sorun çıkarır mı?

650W 80 Plus PSU her türlü o sisteme yetecektir. İleride yapacağınız RAM yükseltmenizi de KIT olarak almayı özen gösterirseniz sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

FSP Hydro serisine bakabilirsiniz. Ben 750W kullanıyorum ama 650W'da yetecektir. Eğer ileride daha üst seviye bir sisteme geçmeyi düşünüyorsan paraya kıyıp ATX 3.0 PSU alabilir, geleceğe yatırım yapabilirsin ama şimdilik böyle devam diyorsan da başta dediğim gibi. :)

FSP Hydro serisine bakabilirsiniz. Ben 750W kullanıyorum ama 650W'da yetecektir. Eğer ileride daha üst seviye bir sisteme geçmeyi düşünüyorsan paraya kıyıp ATX 3.0 PSU alabilir, geleceğe yatırım yapabilirsin ama şimdilik böyle devam diyorsan da başta dediğim gibi. :)
uzun süre böyle hocam

Bu en başından beri aklımda ama MSI modüler Gold sertifika vs. Olunca daha sıcak baktım buna.

uzun süre böyle hocam

Bu en başından beri aklımda ama MSI modüler Gold sertifika vs. Olunca daha sıcak baktım buna.
Siz bu sistemi satın almış mıydınız? Yoksa toplayacaksanız Gold sertifikalı modüler bir güç kaynağı bakmaktan vazgeçmeyin.

uzun süre böyle hocam

80+ sertifikaları kaliteyi belirlemiyor. Verimliliği gösterir sadece. MSI BN serisi ile denk kalitede attıklarım ve daha ucuz. Direkt 80+ Gold önermek doğru değil. Çöp PSU'larda 80+ Gold içerebiliyor.

Siz bu sistemi satın almış mıydınız? Yoksa toplayacaksanız Gold sertifikalı modüler bir güç kaynağı bakmaktan vazgeçmeyin.

PSU hariç vardı zaten ekran kartını yeni aldım PSU bakıyordum bir arkadaş 4 aylık MSI atınca sıcak baktım yeter mi diye size sormak istedim.

80+ sertifikaları kaliteyi belirlemiyor. Verimliliği gösterir sadece. MSI bn serisi ile denk kalitede attıklarım ve daha ucuz. Direkt 80+ Gold önermek doğru değil. Çöp PSU'larda 80+ Gold içerebiliyor.

Yani bu yetmeyebilir en başından beri aklınızda olan PK750D'yi alın arkanıza yaslanın mı diyorsunuz?

PSU hariç vardı zaten ekran kartını yeni aldım PSU bakıyordum bir arkadaş 4 aylık MSI atınca sıcak baktım yeter mi diye size sormak istedim.

Yani bu yetmeyebilir en başından beri aklınızda olan PK750D'yi alın arkanıza yaslanın mı diyorsunuz?
Aşağı yukarı aynı paraya PK650D alınıyor ama PK650GF, çok daha üst düzey bir PSU. Tercih size kalmış. 650W yeterlidir bu sisteme.

Yeni konular

Geri
Yukarı