R5 5600 RTX3060 sisteme ekstra bir soğutma takılmalı mı?

Aynı işlemciye sahibim GTA V de 90 derece görüyorum güzel soğutucu önerisi olan var mı konuyu takipteyim.

Bende de r5 5600 rtx 3060 sistem var, kasam da sendekinin aynısı. Kasa fanları pwm değil, devrini arttıramazsın sabit çalışırlar ama ben kendi kasamda fan hızlarında bir fark görmedim. İki gün önce deepcool ag400 aldım, stres testinde 85 derece gören işlemci şu an 62 üzerine çıkamıyor. Öneririm, n11'de 615tl gibi fiyatı var şu an.

Bende de r5 5600 rtx 3060 sistem var, kasam da sendekinin aynısı. Kasa fanları pwm değil, devrini arttıramazsın sabit çalışırlar ama ben kendi kasamda fan hızlarında bir fark görmedim. İki gün önce deepcool ag400 aldım, stres testinde 85 derece gören işlemci şu an 62 üzerine çıkamıyor. Öneririm, n11'de 615tl gibi fiyatı var şu an.

Bunu önerir misiniz?

Evet aynısı ama 750 kurusat ona vereceğinize üstüne biraz daha koyun dediğim alın hem diğeri çift fan ama yine bütçeniz hangisi ise uygunsa onu alabilirsiniz bu ikisiiz sizi asla üzmez Allah'ın izniyle inşallah sistem boşta iken benimki 29 30 oluyor oyunlarda iken Max 58 60 oluyor.

Arkadaşlar sistemim.
R5 5600.
ASUS Dual 3060.
Anakart TUF A520M Plus.
Kasa ramgape sailor (X4 fan 120mm)
(3 ön 1 arka) not: Sanki ön alttakiler daha yavaş dönüyor hızını arttırabilir miyim? Arttırırsam sorun olur mu?
Sistemi yeni aldım yardımcı olursanız çok sevinirim.

PSU ramgape 600watt +80 bronz.

Isındığını düşünüyorsan kasanın üst kısmına yer varsa eğer 2X egzoz fan olarak koymanı öneririm işlemci tarafında kule tipi alacaksan iyisini alacaksın aksi halde ucuz alacağın şey stok fandan daha kötü olur.

Arkadaşlar sistemim.
R5 5600.
ASUS Dual 3060.
Anakart TUF A520M Plus.
Kasa ramgape sailor (X4 fan 120mm)
(3 ön 1 arka) not: Sanki ön alttakiler daha yavaş dönüyor hızını arttırabilir miyim? Arttırırsam sorun olur mu?
Sistemi yeni aldım yardımcı olursanız çok sevinirim.

PSU ramgape 600watt +80 bronz.

Ekstra bir soğutucu ya gerek yoktur stok soğutucu yeterlidir.

Tabii ki kasa havalandırması da önemli, sistem gelmeden yorumda bulunmak yanlış olur ancak AMD stok soğutucudan pek bir şey beklememek lazım.

Kısaca konu sahibinin acele etmesine gerek yok. Sistem gelince baksın değerlere belki sizin gibi iyi bir havalandırmaya sahiptir.

Ancak genel olarak çoğu kişi R5 5600'ün soğutucusunu geldiği gibi çöpe atıyor.

Hocam merhaba Valorant'ta en yüksek ayarlarda FPS 300 400 görüyor normalde ben 280e sabitledim 69 dereceyi geçmedi CPU
PUBG de de orta yüksek ayarlarda FPS'i 144'e sabitledim oyun ayarlarından kalibre etti 71'i geçmedi. Sizce iyi mi soğutucu almama gerek var mı CPU'ya

Hocam merhaba Valorant'ta en yüksek ayarlarda FPS 300 400 görüyor normalde ben 280e sabitledim 69 dereceyi geçmedi CPU
PUBG de de orta yüksek ayarlarda FPS'i 144'e sabitledim oyun ayarlarından kalibre etti 71'i geçmedi. Sizce iyi mi soğutucu almama gerek var mı CPU'ya
Furmark CPU stress test yapın. Aksi takdirde CPU'nun tam yük altında gerçek ısı değerini anlayamayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı