R5 5600 & RTX3070 sistemde DRAM ışığı ve görüntü gelmiyor

bahadirbayramsw

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Flare X 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 F4-3200C16D-16GFX Ram
SSD veya HDD modeli
Kingston 500GB A2000 Serisi NVMe M.2 SSD (Okuma 22
Ekran kartı
Inno3D RTX3070 ICHILL x4 8GB 256Bit GDDR6 LHR
Anakart
Asus Rog Strix B550 Gaming Wifi
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, öncelikle sistem özelliklerim bunlar:

ROG STRIX B550 Gaming Wi-Fi anakart.
R5 5600 işlemci.
16 GB RAM.
3070 ekran kartı.
Kingston M.2 SSD 500GB.
Seagate 2TB hard disk

Bugün az önce bilgisayarımı normal bir şekilde her zamanki gibi açtım ve kullanıyorken bir anda görüntü gitti ve anakartta DRAM ışığı turuncu bir şekilde yanmaya başladı. Sistemde her şey çalışıyor ancak monitöre görüntü gelmiyor. Biraz araştırdım ve BIOS güncellemem gerektiğini gördüm. BIOS güncellemek için USB hazırladım ancak anakarttaki BIOS flash tuşuna basılı tuttup ışık yanınca 3-4 kez yanıp sönüyor ancak sonra sadece yeşil ışığı açık kalıyor güncelleme yapmıyor. Ben de sistem bileşenlerini sökmek için soğutucuyu sökerken işlemci soğutucu ile birlikte geldi. Kontrol ettiğimde pinlerde herhangi bir yamukluk göremedim tekrar anakarta soketlerine yerleştirmeye çalışırkende oldukça rahat giriyordu. Ben de faha fazla riske etmeden sistemleri kutularına tek tek yerleştirdim teknik servise götürmek için. Sizce sorun ne? RAM'im mi bozuldu yani? Her türlü flash bellek ile farklı sürümleri kurmaya çalıştım ama bir türlü BIOS USB ile güncellenmedi.

Bilgisayarınızı normal bir şekilde kullanırken görüntü gitme sebebi BIOS'un güncel olmaması olamaz ama güncellemeye çalışırken yanlış BIOS yüzünden anakart kendini korumaya almış olabilir.

Bilgisayarınızı normal bir şekilde kullanırken görüntü gitme sebebi BIOS'un güncel olmaması olamaz ama güncellemeye çalışırken yanlış BIOS yüzünden anakart kendini korumaya almış olabilir.

Herhangi bir bileşenim bozulmamıştır değil mi? Çok emek verdim alabilmek için bozulmuş olurlarsa çok koyar bana.

Peki çözümü nedir bu durumun şu an kullanamıyorum sistemi.

Bunlara bir bakın.

Bunlara bir bakın.

Dün akşam Recep abinin yazdığı ve yaptıkları tüm makale ve videoları inceledim ama bir türlü anakart BIOS güncellemeyi anakart başlatmadı. Yanıp sönmesi gereken ışık bende sürekli yanık kalıyor.

Gündüz gözüyle bugün tekrar baktım BIOS'u kurdum. BIOS tuşuna bastıktan sonra 5-6 dakika ışık yanıp yanıp söndü. Ardından sistem montajını yaptım ancak hala DRAM ışığı yanıyor. Acaba RAM'ler bozulmuş olabilir mi?

Son düzenleme:
Dün akşam Recep abinin yazdığı ve yaptıkları tüm makale ve videoları inceledim ama bir türlü anakart BIOS güncellemeyi anakart başlatmadı. Yanıp sönmesi gereken ışık bende sürekli yanık kalıyor.

Gündüz gözüyle bugün tekrar baktım BIOS'u kurdum. BIOS tuşuna bastıktan sonra 5-6 dakika ışık yanıp yanıp söndü. Ardından sistem montajını yaptım ancak hala DRAM ışığı yanıyor. Acaba RAM'ler bozulmuş olabilir mi?
Hocam ekran gelmiyor bende halen bir haftadır. Ekranı tekrardan nasıl açtınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı