R5 5600 RX 570 sistemde CS:GO ve Valorant'ta işlemci kullanımının %5-6 olması normal mi?

buguxx

Hectopat
Sistemim R5 5600 ve RX 570. CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda CPU kullanımı maksimum 5-6 oluyor, GPU minimum 90 oluyor. Bu durum normal mi? FPS değerleri iyi ama Valorant ve CS:GO gibi oyunlar işlemci ağırlıklı oluyor diye biliyorum.

Sistemim R5 5600 ve RX 570. CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda CPU kullanımı maksimum 5-6 oluyor, GPU minimum 90 oluyor. Bu durum normal mi? FPS değerleri iyi ama Valorant ve CS:GO gibi oyunlar işlemci ağırlıklı oluyor diye biliyorum.
İşlemci ağırlıklı oyun da render almıyorsun ki, gerektiği kadarını kullanıyor.
GPU kullanımı (sıcaklığı değil) minimum 90 oluyor ve değerler de normalse bence bir sorun yok.

Eğer değerlere AMD arayüzü üzerinden bakıyorsanız yanlış gösteriyor. Bende de neredeyse her oyunda %10 altında bir kullanım veriyor. MSI Afterburner'da ise doğru değerleri alıyorum.

FPS değerleri iyi ise sıkıntı yok gibi fakat oyunu yüksek ayarlarda oynuyorsan yük ekran kartına geçebilir belki de ondandır emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı