R5 5600 RX 6600 sistem video izlerken ekran siyah oluyor

b0reaS

Hectopat
Daha fazla  
YouTube'da video izlerken ekran 2 saniye dondu. Ondan sonra 3 saniye siyah ekran verdi. Ama sesler düzgün geliyordu. Ekran geldikten sonra AMD crash Defender sorun bildir ekranı geldi karşıma ve kapattım. Bu sorun 2 gün önce de YouTube'da video izlerken olmuştu ve WattMan hatası falan diyordu Radeon uygulamasının bildirimlerinde. İlk kez hata verdiği için pek önemsemedim ama tekrar verince canımı sıkmaya başladı.
Brave kullanıyorum ve donanım hızlandırma kapalı. Son önerilen driver yüklü 22.5.1
  • ASUS Dual RX 6600.
  • Ryzen 5 5600.
  • 16 GB RAM.
  • Team T-Force 1TB SSD.
  • Cooler Master MWE V2 Bronze 650W.
Parçaları yazdım ama hiçbirini değiştiremem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartı ne kadar kullanıyorsun bu hatayı herhangi bir oyunda veya renderda aldın mı yoksa video izlemeye özel mi yaşandı?

Derin temizlik yapman lazım ben AMD Cleanup Utility öneririm. Çalıştırıp her şeye evet demen yetiyor. Sistemi iki kere yeniden başlatıp temizleyecektir.

PC mayıs'ın 22'sinde gelmişti ve sadece YouTube'da video izlerken oldu.

PC mayıs'ın 22'sinde gelmişti ve sadece YouTube'da video izlerken oldu.

Sen yazılımlar ile sürücüyü kaldır DDU veya AMD Cleanup Utility sana kalmış. Ben AMD'ninkini pratik buluyorum sen DDU ile de kaldırabilirsin. Sonrasında 22.5.1 sürücüsünü tekrar kur. @Vegas dediği gibi Windows'un AMD sürücüsü kurmasına izin verme.

Yapacağın bu kadar. Hata tekrarlanırsa bunları pas geçip tarayıcıya odaklanırız.

Şu an sürücüleri kaldırdım AMD dosyasını sileyim mi bu bilgisayardan yoksa içindekilerimi sileyim? Veya gerek var mı silmeye herhangi bir dosyayı.
@kino @Süleyman Yusuf
Dediğimiz yollardan yaptıysanız otomatik tüm klasörlerin ve windows girdilerinin silinmesi lazım zaten.

Windows güncellemesini de kapattıysanız son olarak sürücüyü elle kurmak kalıyor.

Hocam AMD'nin sürücü kaldırma uygulamasından yaptım düzgün bir şekilde kaldırdı ama dosyalar gitmemiş ve ekle kaldırda AMD chipset software, AMD link uygulamaları var.
Ama masaüstüne sağ tık yaptığımda Radeon yazılımı yok.

Hocam AMD'nin sürücü kaldırma uygulamasından yaptım düzgün bir şekilde kaldırdı ama dosyalar gitmemiş ve ekle kaldırda AMD chipset software, AMD link uygulamaları var.
Ama masaüstüne sağ tık yaptığımda Radeon yazılımı yok.
Buradan yaptıysanız yeniden başlatmış olmanız filan da lazım. Tüm işlemler bittiyse sitede gösterildiği gibi sürücünüzü tekrardan kurabilirsiniz.

Buradan yaptıysanız yeniden başlatmış olmanız filan da lazım. Tüm işlemler bittiyse sitede gösterildiği gibi sürücünüzü tekrardan kurabilirsiniz.

Evet hocam her şeyi göründüğü gibi yaptım, sürücüleri kurayım o zaman.
Arkadaşlar 7 günlük aranın ardından az önce gene aynı hatayı aldım, Twitter'da gezinirken verdi hatayı.
Ekran dondu 2-3 saniye ve siyah ekran verdi oda 2-3 saniye sürdü ondan sonra crash Defender sorun bildir falan dedi aynı şeyler.
Arkada Blender Roblox Studio Discord Steam açıktı ekran gelince Studio ve Blender beyaz ekrandı açılmıyordu kapattım bende (Studio error verdi device removed diyordu)
@kino @Süleyman Yusuf.

Son düzenleme:
@b0reaS sorunu ne tetikliyor bilmiyorum, bana sorarsan haftada 1 crash vermesi olağan bir durum belki RAM'den sebep çöktü, belki ekran kartından belki işletim sisteminden hani bende de rastgele explorer veya bir program çökebiliyor ama takmıyorum %99 NVIDIA da kullansam çökecekti.

Kartta bir sorun olduğunu düşünürsen tabii bir servisine atabilirsin ama bana düşük ihtimal geliyor. Sorunlu bir donanım günde hiç yoksa 4-5 kere hata verirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı