R5 5600 RX 6600 sistem video izlerken ekran siyah oluyor

b0reaS

Hectopat
Daha fazla  
YouTube'da video izlerken ekran 2 saniye dondu. Ondan sonra 3 saniye siyah ekran verdi. Ama sesler düzgün geliyordu. Ekran geldikten sonra AMD crash Defender sorun bildir ekranı geldi karşıma ve kapattım. Bu sorun 2 gün önce de YouTube'da video izlerken olmuştu ve WattMan hatası falan diyordu Radeon uygulamasının bildirimlerinde. İlk kez hata verdiği için pek önemsemedim ama tekrar verince canımı sıkmaya başladı.
Brave kullanıyorum ve donanım hızlandırma kapalı. Son önerilen driver yüklü 22.5.1
  • ASUS Dual RX 6600.
  • Ryzen 5 5600.
  • 16 GB RAM.
  • Team T-Force 1TB SSD.
  • Cooler Master MWE V2 Bronze 650W.
Parçaları yazdım ama hiçbirini değiştiremem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüyü hiç kaldırıp tekrar kurdun mu?

Evet Blender son sürümlerinde AMD ekran kartı desteğini kaldırdı bende AMD'nin Blender için çıkardığı sürücüyü kurdum olmadı sildim sonra baktım AMD'nin yazılımından işlemci sıcaklığı gitmişti gözükmüyordu sildim tüm sürücüleri yeniden kurdum.

Evet Blender son sürümlerinde AMD ekran kartı desteğini kaldırdı bende AMD'nin Blender için çıkardığı sürücüyü kurdum olmadı sildim sonra baktım AMD'nin yazılımından işlemci sıcaklığı gitmişti gözükmüyordu sildim tüm sürücüleri yeniden kurdum.

Hocam DDU ile mi bu silme işlemlerini yaptınız ?

Kartı ne kadar kullanıyorsun bu hatayı herhangi bir oyunda veya renderda aldın mı yoksa video izlemeye özel mi yaşandı?

Hayır ekle kaldırdan.

Derin temizlik yapman lazım ben AMD Cleanup Utility öneririm. Çalıştırıp her şeye evet demen yetiyor. Sistemi iki kere yeniden başlatıp temizleyecektir.

Kartı ne kadar kullanıyorsun bu hatayı herhangi bir oyunda veya renderda aldın mı yoksa video izlemeye özel mi yaşandı?

Derin temizlik yapman lazım ben AMD Cleanup Utility öneririm. Çalıştırıp her şeye evet demen yetiyor. Sistemi iki kere yeniden başlatıp temizleyecektir.

Bunu yapmadan önce eğer kapalı değilse Windows otomatik sürücü güncellemesini de kapatması iyi olabilir, Windows sürücü görmeyince kendisi kuruyor çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı