Çözüldü R5 5600 RX 6600 sistemde Forza Horizon 5 oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Sarabande

Attopat
RAM
2x8 16 Gb DDR4 3200 Mhz
Ekran kartı
Axle Rx 6600 8 GB
Anakart
Asrock B550M HDV
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Herkese merhaba;

Sitede yeniyim ve konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

Sistemimin RAM ve PSU hariç her parçasını değiştirdim ve sıfırdan kurulum yaptım. Ardından Steam ve Epic Games kurdum. Steam'de Forza Horizon 5 oynarken sistem bir anda hata vermeden siyah ekrana düşüyor ve oyundan atıyor. Önceki sistemimde uzun süreler boyunca oynadım ve hiç problem yaşamadım. Ancak yeni kurduğum sistemde bir anda oyundan atması aşırı sinir bozucu olmaya başladı. Epic Games'te ise böyle bir sorun yaşamıyorum, test etmek için uzun süre boyunca Witcher 3'ü Ultra+ ayarlarda oynadım ve hiç sorun yaşamadım.

Etkisi var mı bilmiyorum ama diskimi C ve D olacak şekilde ikiye böldüm. Sistem C diskinde, Steam ve oyun dosyaları D diskinde duruyor.

ProcMon ile log dosyası oluşturdum. Log kaydı alırken ise oyuna girmeden açılış ekranında kapandı.

Sistem bilgilerim;

Anakart: ASRock B550M HDV.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: Axle RX 6600 8 GB.
Depolama: Patriot Viper 4100 1 TB M.2 SSD.
RAM: 2X 8 GB DDR4 3200 MHz.
PSU: Aerocool VX Plus 500 watt.

Aşağıya ProcMon dosyası linkini bırakıyorum, atladığım kısımlar için kusura bakmayın, ilk defa konu açıyorum. Öğrenmek istediğiniz diğer bilgiler için yazarsanız cevaplarım.

Herkese merhaba;

Sistemimin RAM ve PSU hariç her parçasını değiştirdim ve sıfırdan kurulum yaptım. Ardından Steam ve Epic Games kurdum. Steam'de Forza Horizon 5 oynarken sistem bir anda hata vermeden siyah ekrana düşüyor ve oyundan atıyor. Önceki sistemimde uzun süreler boyunca oynadım ve hiç problem yaşamadım. Ancak yeni kurduğum sistemde bir anda oyundan atması aşırı sinir bozucu olmaya başladı. Epic Games'te ise böyle bir sorun yaşamıyorum, test etmek için uzun süre boyunca Witcher 3'ü Ultra+ ayarlarda oynadım ve hiç sorun yaşamadım.

Etkisi var mı bilmiyorum ama diskimi C ve D olacak şekilde ikiye böldüm. Sistem C diskinde, Steam ve oyun dosyaları D diskinde duruyor.

ProcMon ile log dosyası oluşturdum. Log kaydı alırken ise oyuna girmeden açılış ekranında kapandı.

Sistem bilgilerim;

Aşağıya ProcMon dosyası linkini bırakıyorum, atladığım kısımlar için kusura bakmayın, ilk defa konu açıyorum. Öğrenmek istediğiniz diğer bilgiler için yazarsanız cevaplarım.

Microsoft Visual C++ paketleri (oyunlarda sorun yaşamamak için) bunu indirdiniz mi?

Herkese merhaba;

Sistem bilgilerim;

Microsoft Visual C++ paketleri (oyunlarda sorun yaşamamak için) bunu indirdiniz mi?

Kurulum yaptım ama tüm sürümler var mı emin değilim, attığınız sayfadan indiriyorum şimdi.

Evet orjinal ve dün 23H2 güncellemesi geldi. Güncel şekilde kullanıyorum.
İşlemciniz 1080p'de çok az olsa da darboğaz yapıyor. Soğutmanız güzelse Ryzen Master uygulaması üzerinden tek tıkla OC yapar mısınız?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-17 125927.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-17 125927.png
    379,5 KB · Görüntüleme: 5
  • Ekran görüntüsü 2024-02-17 130030.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-17 130030.png
    441,3 KB · Görüntüleme: 7
Hayır Asus TUF Gaming VG249Q1A kullanıyorum.
Ram testi yapalım o zaman işlemciyi şimdilik bir kenara koyalım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu izlemeni rica edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı