R5 5600 RX 6700 sistem açılmıyor

StjeR

Hectopat
Kuzenim bilgisayarını 1 ay önce topladı, her şeyin garantisi var. Dün gece bir sorun çıkmış ve bana videosunu gönderdi, kasanın ışıkları yarım saniye kadar yanıp kapanıyor ve PC açılmıyor. Statik elektrik vb. olabileceğini söyledim ama kendisi zaten elektrik öğrencisi, RAM'leri çıkarıp geri taktığını, kabloların birkaçını tekrardan bağlamayı denediğini vb. söyledi. Eke videosunu koyamıyorum, yarım saniye ışık yanıyor sadece sonra kapanıyor bilgisayar.

Bildiğim kadarıyla PC özellikleri (merak ettiğiniz başka bir parça varsa sorabilirim kuzenime):
  • Gigabyte A520 S2H
  • Ryzen 5 5600
  • RX 6700
  • Gamepower 650W (model numarasını bilmiyorum sadece marka ve watt değeri söyledi PSU için)

Güç kaynağının model numarasını bulmanız gerekiyor ve daha fazla araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca, anakartta da bir problem olabilir veya bileşenlerden birinin başarısız olduğunu düşünebilirsiniz.
Eğer hala sorunu çözemezseniz, teknoloji uzmanlarından yardım almayı düşünebilirsiniz.

Güç kaynağının model numarasını bulmanız gerekiyor ve daha fazla araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca, anakartta da bir problem olabilir veya bileşenlerden birinin başarısız olduğunu düşünebilirsiniz.
Eğer hala sorunu çözemezseniz, teknoloji uzmanlarından yardım almayı düşünebilirsiniz.
Bu sanırsam, videoyu göstermemin bir yolu var mı? PC sanki hiç açılmıyor, anında kapanıyor hemen.

En iyi seçenek bir bilene teknik servise göstermek, buradan anlaşılmaz sorun hele ki görüntü dahi yok bir video bile olsa kontrol etmedikçe bilemezsin. Buradan sadece bakıp söylenebilecek olan bağlantılar doğru mu değil mi?

Geri
Yukarı