Çözüldü R5 5600 - RX 6700 sistem Valorant'ta 100-200 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kishire

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba başlıktaki ekran kartlı bir sistem aldım.

RX 6700 XT.
16 GB RAM.
B550M.
R5 5600 işlemci.

Daha yeni aldım güncellemeleri yaptım ettim. Valorant'a bir girdim 100 ile 200FPS arası alıyorum. Düşüp çıkıyor sabit değil. Bu iş çok canımı sıktı ama neden kaynaklı olduğunu da çözmüş değilim. Fikri olan var mı?

Oyuna girince CTRL Shift o yapıp sağ tarafta çıkan yerin fotoğrafını atar mısın? Kullanım değerlerinden anlayabiliriz belki sorun nedir diye.

AMD ekran kartını ilk defa kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 567
Hayır hazırlıktayken öyle oyun içi 100 150 arası oynuyor. bastım bip diye ses geldi ama bir şey olmadı.
Sabit mi 200 veriyor. Win+CTRL+Shift+b yapar mısın?

CPU freq 3.7 sabit mi hep? BIOS ayarlarına girip CPB'yi aktif eder misin (normalde zaten aktif oluyor belki kapatmışlardır), kapalı sanırım. O FPS pek etkilemiyor genelde ama bana bir enteresan geldi.

3.8'in üzerine çıkmıyor 3.5e düştüğü oluyor. CTRL Shift o ile baktığımda.

Hayır hazırlıktayken öyle oyun içi 100 150 arası oynuyor. bastım bip diye ses geldi ama bir şey olmadı.

3.8'in üzerine çıkmıyor 3.5e düştüğü oluyor. CTRL Shift o ile baktığımda.
Büyük ihtimalle işlemci kendine o sınırı koymuş ve ayarların yüzünden de o fps üstüne çıkamıyor diye düşünüyorum. BIOS ayarlarından CPB açman gerek, kapalı büyük ihtimalle. Ayarların ne ayrıca oyundaki? Düşürünce artıyor mu bir bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı