Çözüldü R5 5600-RX 6700 XT sistem oyun performansı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maxmilliannn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba geçenlerde bir sistem aldım.

Sistemim şu şekilde:
  • Ekran kartı: AMD RX 6700XT.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
  • Anakart: ASUS Prime B550M-A

Bu şekilde bir sistemim var. 1TB HDD ve 500GB SSD'de var. Valorant'ta poligonda ve Deathmatch'de 150-200 FPS alıyorum, normalde 400 ila 600 FPS arası almam gerekiyor ve Witcher 3'de de Ultra ayarlarda 70-80 FPS alıyorum normalde 120-130 arası almam gerekiyor.

BIOS ayarlarımı yaptım ve güncel, sürücülerim güncel ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Sistemim şu şekilde:

Bu şekilde bir sistemim var. 1TB HDD ve 500GB SSD'de var. Valorant'ta poligonda ve Deathmatch'de 150-200 FPS alıyorum, normalde 400 ila 600 FPS arası almam gerekiyor ve Witcher 3'te de Ultra ayarlarda 70-80 FPS alıyorum normalde 120-130 arası almam gerekiyor.

Arkadaşlar sorunu garip bir şekilde çözdüm. Format attım ve sorunum çözüldü, her çözüm için teşekkürler.
Evet bilerek açık yaptım tam performans görülsün diye arkadaşın sorunu çok garip FPS sabitlemiş olabilir sürücüleri silip tekrar yüklese olur aslında bende bir de değiştirilmiş Windows sürümü kullanıyorum stabil çalışması için PC'nin.

FPS sabit değil, sürücüleri tekrar yükledim aynı sorun.

Cbp açık büyük ihtimalle. Açık değil mi? Bende bu kadar sıcak çalışmıyor cbp kapalı.

Yani normalde cbp açmama gerek kalmadan yüksek FPS almam gerekiyor en azından 200FPS+ alırım.

Evet bilerek açık yaptım tam performans görülsün diye arkadaşın sorunu çok garip FPS sabitlemiş olabilir sürücüleri silip tekrar yüklese olur aslında bende bir de değiştirilmiş Windows sürümü kullanıyorum stabil çalışması için PC'nin.

Sizce BIOS ile alakalı olabilir mi onu güncelledikten sonra oldu her şey.

Yani normalde cbp açmama gerek kalmadan yüksek FPS almam gerekiyor en azından 200FPS+ alırım.

Evet fotoğraf attım zaten sorun olduğu ortada 300 FPS kaybınız var üstelik en yüksek ayarlarda attım size vallahi en kolay çözüm format diyeceğim de atabilir misiniz bilmem. Format bazen öyle hayat kurtarıyor anlatamam

Evet fotoğraf attım zaten sorun olduğu ortada 300 FPS kaybınız var üstelik en yüksek ayarlarda attım size vallahi en kolay çözüm format diyeceğim de atabilir misiniz bilmem.

BIOS ile olacağını sanmıyorum ya BIOS ile olsa 10-20 FPS düşer bu kadar da düşmez benim şu an BIOS sürümüm en son 3004 sürümü yüklü BIOS ayarlarını sıfırlayın veya yapabiliyorsanız BIOS pilini çıkartıp 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar takın bütün ayarlar fabrika ayarlarına dönsün.

Sistemim şu şekilde:

Bu şekilde bir sistemim var. 1TB HDD ve 500GB SSD'de var. Valorant'ta poligonda ve Deathmatch'de 150-200 FPS alıyorum, normalde 400 ila 600 FPS arası almam gerekiyor ve Witcher 3'te de Ultra ayarlarda 70-80 FPS alıyorum normalde 120-130 arası almam gerekiyor.

Arkadaşlar sorunu garip bir şekilde çözdüm. Format attım ve sorunum çözüldü, her çözüm için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı