Çözüldü R5 5600-RX 6700 XT sistem oyun performansı düşük

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maxmilliannn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba geçenlerde bir sistem aldım.

Sistemim şu şekilde:
  • Ekran kartı: AMD RX 6700XT.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
  • Anakart: ASUS Prime B550M-A

Bu şekilde bir sistemim var. 1TB HDD ve 500GB SSD'de var. Valorant'ta poligonda ve Deathmatch'de 150-200 FPS alıyorum, normalde 400 ila 600 FPS arası almam gerekiyor ve Witcher 3'de de Ultra ayarlarda 70-80 FPS alıyorum normalde 120-130 arası almam gerekiyor.

BIOS ayarlarımı yaptım ve güncel, sürücülerim güncel ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Sistemim şu şekilde:

Bu şekilde bir sistemim var. 1TB HDD ve 500GB SSD'de var. Valorant'ta poligonda ve Deathmatch'de 150-200 FPS alıyorum, normalde 400 ila 600 FPS arası almam gerekiyor ve Witcher 3'te de Ultra ayarlarda 70-80 FPS alıyorum normalde 120-130 arası almam gerekiyor.

Arkadaşlar sorunu garip bir şekilde çözdüm. Format attım ve sorunum çözüldü, her çözüm için teşekkürler.

Sistemim şu şekilde:

Bu şekilde bir sistemim var. 1TB HDD ve 500GB SSD'de var. Valorant'ta poligonda ve Deathmatch'de 150-200 FPS alıyorum, normalde 400 ila 600 FPS arası almam gerekiyor ve Witcher 3 de de Ultra ayarlarda 70-80 FPS alıyorum normalde 120-130 arası almam gerekiyor.

Sıcaklıklar ne durumda.

Oyunlar SSD'de mi hard diskte mi? Bu çok az olsa da fark yaratabiliyor diye biliyorum. Bu arada konudan bağımsız ama ekran kartı bu zamana dek herhangi bir wattman hatası verdi mi aynı ekran kartına sahip bir sistem düşünüyorum da..

Dosya Ekleri

• VALORANT_2023.07.08-21.02.png
    VALORANT_2023.07.08-21.02.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 36
Oyunlar SSD'de mi hard diskte mi? Bu çok az olsa da fark yaratabiliyor diye biliyorum. Bu arada konudan bağımsız ama ekran kartı bu zamana dek herhangi bir WattMan hatası verdi mi aynı ekran kartına sahip bir sistem düşünüyorum da.

Oyunların SSD de olması bende FPS farkı yaratmıyor.
Soruna gelecek olursam ben yaklaşık 2 aydır i5 12400F işlemcili ASUS Prime H610M-K anakartlı ASUS RX 6700 XT sistem kullanıyorum hiç WattMan'la karşılaşmadım benim sistemim kasasından güç kaynağına kadar ASUS bu arada güç kaynağımda 550W sisteme yetiyor. XFX gibi markaları almanı önermem arkadaşımda XFX QICK 6700XT vardı onda sürekli WattMan hatası oldu en sonunda sattı 3060a geçiş yaptı.

Soruna gelecek olursam ben yaklaşık 2 aydır i5 12400F işlemcili ASUS Prime H610M-K anakartlı ASUS RX 6700 XT sistem kullanıyorum hiç WattMan'la karşılaşmadım benim sistemim kasasından güç kaynağına kadar ASUS bu arada güç kaynağımda 550W sisteme yetiyor. XFX gibi markaları almanı önermem arkadaşımda XFX QICK 6700XT vardı onda sürekli WattMan hatası oldu en sonunda sattı 3060a geçiş yaptı.

Uygun fiyatlı XFX bulunabilirse alınabilir.

Hocam onlar genellikle tek parça değil sistem kalitesine bağlı. Ve ayarlarıyla oynanırsa sıkıntı çıkartır. (OC gibi)

Geri
Yukarı