R5 5600 RX 6700 XT sisteme parça önerisi

Makaleler
12
Daha fazla  
Tek kanal 16 GB Gskill Ripjaws RAM'lerim var. Kasa olarak Dark Guardian Mini Pro var, sistemim için küçük kalıyor. Bu nedenle GPU'da ısınma sorunu yaşadığım için, temperli camını çıkardım, öyle kullanıyorum sistemi.
1800 TL Ziraat para puanım var, bu para puanın geçtiği yerlerden alışveriş yapmak zorundayım.

Sisteme takvime yapmak için birkaç senaryo var. Fikirlerinizi almak istiyorum bu konuda.

1) Kasa ve soğutucu takviyesi yapabilirim. Soğutucu olarak Id Cooling 214 XT ve Performax Perfan 120h.

2) 1 TB SSD alabilirim, yanına yine soğutucu olabilir. Elimde 120 GB SSD tek var. Forza gibi oyunlarda HDD sorun çıkarıyor bende, diğer oyunlarımda sıkıntı yok. 3 TB HDD+taşınabilir HDD var.

3) Diğer seçenek de 16 GB RAM daha alıp dual channel olması sistemin, artan parayla yine soğutucu gelebiliyor.

Elimdeki kasayı satabilseydim değiştirmek isterdim, ancak şu an için alıcısı yok, boş kasaya da 1000 küsür TL vermek zor geliyor. Bu kasayı alırken GPU desteği uzunluğuna aldandım, sonra elim kırık olduğundan sistemi yeteri kadar zorlayamadım ve kasayı iade edemem böylece elimde kaldı maalesef.

Ziraat para puanları Hepsiburada, Trendyol, N11, Mediamarkt, Vatan PC gibi yerlerde geçerli. Buralardan öneri yapabilirsiniz.

Tek kanal 16 GB G.Skill Ripjaws RAM'lerim var. Kasa olarak Dark Guardian mini Pro var, sistemim için küçük kalıyor. Bu nedenle GPU'da ısınma sorunu yaşadığım için, temperli camını çıkardım, öyle kullanıyorum sistemi.
1800 TL ziraat para puanım var, bu para PUA'nın geçtiği yerlerden alışveriş yapmak zorundayım.

Sisteme takvime yapmak için birkaç senaryo var. Fikirlerinizi almak istiyorum bu konuda.

1) kasa ve soğutucu takviyesi yapabilirim. Soğutucu olarak ID-Cooling 214 XT ve Performax perfan 120h.

2) 1 TB SSD alabilirim, yanına yine soğutucu olabilir. Elimde 120 GB SSD tek var. Forza gibi oyunlarda HDD sorun çıkarıyor bende, diğer oyunlarımda sıkıntı yok. 3 TB HDD+taşınabilir HDD var.

3) diğer seçenek de 16 GB RAM daha alıp Dual channel olması sistemin, artan parayla yine soğutucu gelebiliyor.

Elimdeki kasayı satabilseydim değiştirmek isterdim, ancak şu an için alıcısı yok, boş kasaya da 1000 küsur TL vermek zor geliyor. Bu kasayı alırken GPU desteği uzunluğuna aldandım, sonra elim kırık olduğundan sistemi yeteri kadar zorlayamadım ve kasayı iade edemem böylece elimde kaldı maalesef.

Ziraat para puanları Hepsiburada, Trendyol, N11, MediaMarkt, Vatan PC gibi yerlerde geçerli. Buralardan öneri yapabilirsiniz.

Bence ramınızı 16x2'e cıkartabılırsınız gerıyede 600 700 cıvarı para kalıyor o parayada ıslemcı sıcaklıgından sıkayetınız varsa kule tıpı sogutucu yoksada dedıgınız gıbı fan vs alabılırsınız.

Soğutucu olarak ID-Cooling 214 XT alınabilir.
Elinizdeki HDD ile idare edebilecekseniz RAM arttırıp Dual channel yapmanız daha iyi olacaktır.
RAM frekansı ve değerlerini öğrenebilir miyim?

Camlı kullanınca kasada ısınma sorunu var, açık şekilde GPU ısınmıyor zaten. Stok soğutucu da kasa kapalı haldeki kadar ısınmıyor şu aralar 75 derece maksimum gördüm kasa açık şekilde. Diğer türlü 90 dereceye çıkıyordu CPU.

Elinizdeki HDD ile idare edebilecekseniz RAM arttırıp Dual channel yapmanız daha iyi olacaktır.

ID-COOLING SE-214-XT RGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu (Random Spectrum Lighting) Fiyat daha ucuzu var hocam. Ve bence RAM ile işlemci soğutususu olabilir.

Camlı kullanınca kasada ısınma sorunu var, açık şekilde GPU ısınmıyor zaten. Stok soğutucu da kasa kapalı haldeki kadar ısınmıyor şu aralar 75 derece maksimum gördüm kasa açık şekilde. Diğer türlü 90 dereceye çıkıyordu CPU.

Kule tıpı sogutucu ve bir tane daha 16'lık RAM almayı dusunebılırsınız.

@Yigithan Yildirim O siteyi biliyorum, daha ucuza biliyorum nerede var. Para puan geçerli olan yerden almam gerek.

Bu ID Cooling 214 XT ile kasa açık şekilde kullanırken ses seviyesi ne kadar geliyor bilen var mı? Stok soğutucu kasa kapalı halde bile rezil, açık kullanıyorum zaten mahvetti sesi beni zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı