R5 5600 RX 6700 XT sistemin oyunlarda performansı düştü

neganzz

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı 2 hafta oldu, ilk günlerdeki oyun performansıyla alakası yok çok fazla performans düşüklüğü yaşıyor bilgisayar neden böyle olmuş olabilir?
ASUS Radeon 6700XT, AMD R5 5600.

Hangi oyunlarda performans düşüklüğü yaşanıyor?
Sistemin tüm özellikleri neler?
Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşır mısınız?
Genel olarak tüm oyunlarda fps değeri olarak bi 10-15 fps daha düşük alıyorum ilk günlerdekine oranla. Ancak dün GOW oynarken inanılmaz fps droplar yedim, anlık olarak 20'lere düştü fps. XPG 2x8 GB 3200 Mhz ram, Asus a520 anakart 1TB SSD var işlemci stok fanı ile çalışıyor oyun içi ısı değerleri GPU 70-80 derece civarında genel olarak.

XMP açmadıysanız BIOS'tan açınız. Stok fan, 5600 için pek yeterli değil. Biraz fazla ısınıyor olabilir. Oyun içinde işlemci sıcaklığına bakmanızı öneririm. Ayrıca arka plan uygulamaları da bir miktar performans düşürebilir.

Hangi oyunlarda performans düşüklüğü yaşanıyor?
Sistemin tüm özellikleri neler?
Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşır mısınız?
Genel olarak tüm oyunlarda fps değeri olarak bi 10-15 fps daha düşük alıyorum ilk günlerdekine oranla. Ancak dün GOW oynarken inanılmaz fps droplar yedim, anlık olarak 20'lere düştü fps. XPG 2x8 GB 3200 Mhz ram, Asus a520 anakart 1TB SSD var işlemci stok fanı ile çalışıyor oyun içi ısı değerleri GPU 70-80 derece civarında genel olarak.
XMP açmadıysanız BIOS'tan açınız. Stok fan, 5600 için pek yeterli değil. Biraz fazla ısınıyor olabilir. Oyun içinde işlemci sıcaklığına bakmanızı öneririm. Ayrıca arka plan uygulamaları da bir miktar performans düşürebilir.
XMP açıkmış, şimdi de SAM'i açtım. İşlemcim için sanırım dediğiniz gibi yetersiz kalıyor stok fan. Herkes yeterli olacağını söylemişti oysa. Şuan işlemci %2 kullanımdayken 51 derece. %9-10'larda 63 dereceyi gördüm az önce. İnanılmaz fazla geldi bana. Sizce normal mi bu civarda olması boştayken?

Bios ve ekran kartı sürücüsü güncel mi? Bende de var aynı bileşenler, sizle aynı durumu yaşıyor gibiyim. Bios ve ekran kartını güncelleyeceğim, SAM açacağım. Stok soğutucu olduğundan sıcaklık kaynaklı drop yiyor olabiliriz.

Bios ve ekran kartı sürücüsü güncel mi? Bende de var aynı bileşenler, sizle aynı durumu yaşıyor gibiyim. Bios ve ekran kartını güncelleyeceğim, SAM açacağım. Stok soğutucu olduğundan sıcaklık kaynaklı drop yiyor olabiliriz.
Ekran kartı güncel, BIOS'u bilmiyorum nerden denetleyebilirim?

Ekran kartı güncel, BIOS'u bilmiyorum nerden denetleyebilirim?
Anakartınızın sitesine girin ve güncel bios sürümüne bakın. Ardından Windows arama kısmından sistem bilgisi yazın ve oradaki var olan bios sürümüne bakın. Güncel değilse video yardımıyla güncelleyin.

Geri
Yukarı