Çözüldü R5 5600 - RX 6700XT sistem yük altında fanlardan cızırtı sesi gelmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xKagan06

Picopat
Daha fazla  
Fanlardan bir cızırtı sesi geliyor, işlemciye baktım R5 5600X markalı işlemci. temel hızı 3.70 fakat 4 GHz üstünde çalışıyor, genel olarak sıcaklığı ise ETS 2 açtığımda 80 derece üstüne çıkıyor. Sorununun ekran kartında olabileceği aklıma geldi, RX 6700 XT markalı ekran kartı ETS 2 açıkken kullanım %90'lara çıkıyor. Oyunu kapatınca fanlar normale dönüyor cızırtı sesi kesiliyor.

Çözüm
Overclock sekmesinde olmalı, Core Performance Boost enabled seçilidir onu disabled yapın F10 ile kaydedip çıkın. Sonra oyuna girin ve sıcaklık değerlerini takip edin. FPS farkı olmayacaktır çok fazla 3-5 fps kaybedersiniz ama 80 den 68e 70 e düşecektir sıcaklık buda yaz sıcakları için normal bir seviyedir.
Fanlardan bir cızırtı sesi geliyor, işlemciye baktım R5 5600X markalı işlemci. Temel hızı 3.70 fakat 4 GHz üstünde çalışıyor, genel olarak sıcaklığı ise ETS 2 açtığımda 80 derece üstüne çıkıyor. Sorununun ekran kartında olabileceği aklıma geldi, RX 6700 XT markalı ekran kartı ETS 2 açıkken kullanım %90'lara çıkıyor. Oyunu kapatınca fanlar normale dönüyor cızırtı sesi kesiliyor.

Çalışırken sürtme olabilir mi?

Fanlardan bir cızırtı sesi geliyor, işlemciye baktım R5 5600X markalı işlemci. Temel hızı 3.70 fakat 4 GHz üstünde çalışıyor, genel olarak sıcaklığı ise ETS 2 açtığımda 80 derece üstüne çıkıyor. Sorununun ekran kartında olabileceği aklıma geldi, RX 6700 XT markalı ekran kartı ETS 2 açıkken kullanım %90'lara çıkıyor. Oyunu kapatınca fanlar normale dönüyor cızırtı sesi kesiliyor.

Bobin sesi normaldir bende de var.

ASUS Dual 6700XT mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı