R5 5600 - RX 6700XT sistem yükseltmesi için AM5'e geçilmeli mi?

Aebellis

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Hali hazırda kullandığım sistem aşağıda.
CPU: Ryzen 5 5600
Soğutucu: 240MM AIO Soğutucu
MOBO: Asus A520M-K
RAM: Corsair Vengeance 3600Mhz 8x2 16GB
GPU: Powercolor Red Devil RX 6700 XT
PSU: 650watt 80+ Bronz

Yardımınızı istediğim konu şu, hali hazırda AM4 platformda kurulu bir sistemim varken daha iyi bir AM4 anakart, işlemci ve RAM'mi almak ? Ya da AM5 platforma mı geçiş yapmak? Kullanım amacım oyun, yayın ve video edit olacak.
Bütçem:15bin lira

Son düzenleyen: Moderatör:
AM5 geçebileceğini düşünüyorsan tabi ki am5 yükseltmesi çok mantıklı. Ama ben bunlarla uğraşamam diyorsan işlemcini ryzen7 serisinden alabilirsin.

Yardımınızı istediğim konu şu, hali hazırda AM4 platformda kurulu bir sistemim varken daha iyi bir AM4 anakart, işlemci ve RAM'mi almak ? Ya da AM5 platforma mı geçiş yapmak? Kullanım amacım oyun, yayın ve video edit olacak.
Mevcut ürünleri satarak AM5 geçiş yapmanız daha mantıklı, her halükarda işlemci, anakart ve RAM değişimi yapacaksınız zaten.

AM 5 geçmek daha mantıklı.

Son düzenleme:
DDR5 geçiş yapmalısın.

AM 5 geçmek daha mantıklı.

Önerileriniz için teşekkür ederim.
Fakat MSI'ın tam olarak bu anakartından uzak durmaya çalışıyorum. Yakınımda bu anakartı alan arkadaşım BIOS atamadığı için ve kendim de geçmişte MSI ile ilgili sorun yaşadığım için MSI ürünlerine biraz mesafeliyim.
İşlemci için 7600X veya 7700X düşünüyordum kendimce.
RAM konusunda AMD EXPO'lu olacak bir RAM veya CL değeri daha düşük bir RAM almak daha mantıklı olmaz mı?
Son olarak PSU'um konusunda biraz düşünceliyim 650Watt Bronze AM5 platformda yeterli olur mu?
Ekstra olarak AM4'de kullandığım soğutucum AM5 işlemciye geçersem uyumlu olacak mı?

@LorrieN @624739 @Caner Uncu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı