R5 5600 RX 6800 sistem için PSU önerisi

aydin182

Hectopat
Arkadaşlar merhaba yeni kasa topluyorum çoğu parça tamam PSU da takılıp kaldım.

Kendi araştırmalarıma göre PSU olarak.

Sizce bu sisteme uyar mı? +200 300 civarı daha verip şunu alsan çok daha iyi olur dediğiniz bir şey var mı?

Bu kadar iyi işlemci ve ekran kartın da imkan varsa sağlam, performanslı ve ileriye dönük bir iyi bir PSU almanızı öneririm. Temel bileşenler önemlidir ve bir kez alınır.

Piyasada olsaydı önerim:

Olacaktı yok. 750 watt olanı var oda NZXT'den daha pahalı, ama değer.

Aşağıdaki listeden seçebilirsiniz. Deepcool FSP'inkine göre daha iyi bir model fakat ikisi de bu sisteme yeter de artar. Yeter ki gamepower vb. markalarına düşmeyin.

Bu kadar iyi işlemci ve ekran kartın da imkan varsa sağlam, performanslı ve ileriye dönük bir iyi bir PSU almanızı öneririm. Temel bileşenler önemlidir ve bir kez alınır.

Piyasada olsaydı önerim:

Ekstra vereceğim +1000 TL'ye değer diyorsanız tabii ki bu tarz ürünlere bakayım. Ama yine de maksimum 2000 TL civarına önerebileceğiniz güzel bir model varsa ona da bakmak isterim.

Ekstra vereceğim +1000 TL'ye değer diyorsanız tabii ki bu tarz ürünlere bakayım. Ama yine de maksimum 2000 TL civarına önerebileceğiniz güzel bir model varsa ona da bakmak isterim.

Kendim XPG Core reaktör 650 watt kullanıyorum, almadan önce ciddi bir araştırma, inceleme sürecinden geçirdim. Çok memnunum, ne yazık ki 650 wattı piyasada yok, 750 watt olanı ya da NZXT alınabilir, ben alırdım.

Piyasada olsaydı önerim:

RM750X daha ucuzken Core Reactor bakılmaz.

High Power Performance HP1-J800GD-F12S 800 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu bakılabilir o bütçede.

Kafam iyice karıştı sizce de Corsair mi tercih etmeliyim bütçeyi o kadar yükselttikten sonra :)
Bütçeyi 2500 bandına çıkaracaksanız Corsair RM750X'in beyazı Sinerji'de var. Başka modele bakmaya gerek olmadığını düşünüyorum. NZXT C750 daha ucuz olsa ona bakardık ama zam yedi.

Corsair RMX White Series RM750X CP-9020187-EU 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Gerçi aşağıdaki ürün de 2100'müş. 400 vermek istemezseniz bakılabilir ama hafif sesli çalışıyor olması lazım bu modelin. Kalite olarak birbirlerine uzak değiller.

FSP Hydro G Pro HG2-750 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Yeni konular

Geri
Yukarı