Çözüldü R5 5600 RX590 mavi ekran veriyor ve kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ozaltnc

Femtopat
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury 8 GB DDR 4 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evoplus M.2 SSD 500 GB
Ekran kartı
Sapphire RX590 8 GB Nitro
Anakart
Gigabyte B450 Aorus Pro
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Merhaba, son iki gündür mavi ekran alıyorum. Bilgisayar kapanıp açılıyor, bazen oyunda, bazen boşta yapıyor. Birkaç kez oyunda kapanıp açıldı.

Minidump dosyalarını ekliyorum.
Google Drive

Çözüm
Şöyle özet geçeyim bundan bir ay önce bilgisayarımın ekranı kapanıyordu oyunlarda vs daha sonra ekran hep mavi kalmaya devam etti bunun üzerine BIOS güncellemesi işlemci RAM PSU denemesi yaptım işlemci denediğimde açıldı bende yeni işlemci aldım 1 ay oluyor bu aralar bir sıkıntı yoktu iki gündür mavi ekrana düşüp yeniden açılıyor DDU ile driver sildim yeniden kurdum BIOS zaten güncellendi sıfırdan Windows kurulumu yapmıştım 3 haftadır sorunsuz kullanıyordum iki gündür mavi ekrana düşüyor açılıyor.

CPU veya RAM değeriyle oynadın mı? Oynadıysan defaults hale çek.
BIOS Update et. GPU sürücünü güncelle. Harici olarak Wi-Fi donanımı falan mı takılı? Öyle ise sök. Chipset sürücünü güncelle.

Dosyalarda BIOS güncel değil görünüyor. Diğer dediklerim için cevap vermemişsin. Donanımlar değiştikten sonra format attın değil mi ?
Bios güncellemesi yeni sürüm yüklenmedi 2-3 alt sütüm olarak güncellendi hepsi yapıldıktan sonra işlemci değişiminden sonra temiz Windows kurulumu yaptım biostan CPU veya ram ile alakalı hiçbir ayarla oynamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı