R5 5600 RX6600 sistemde FPS düşüyor

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
Bütün oyunlarda GTA 5 Valorant CS:GO vs yaşadığım FPS düşmesi var temiz Windows kurup sürücüleri manuel elle kuruyorum her şeye özen gösteriyorum fakat hala sorunlarım devam ediyordu ve FPS'lerim hem çok düşük hem de 0'a 60 70'lere çok düşüyordu işlemcimi R5 5600 ile değiştim tekrar temiz format vs. attım hala aynı sorunlar devam ediyor. RAM'lerimde veya ana kartda bir sıkıntı olabilir mi? Çünkü ekran kartı ve işlemcim yeni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramleriniz kaç MHz'de çalışıyor. Kontrol ettiniz mi?

3200.

GTA V düşmesi normal, yeni sistemleri pek sevmez bu oyun.

Anakarttan da FPS düşmesi olmaz.

Ana kartda bir sorun olabilir mi diye düşündüm sistemi aldığımdan beridir anakart ve RAM dışında her şeyi değiştim ama sorunlarım çözülmedi.

MSI Afterburner ile oyun içinde donanım parçalarının ne kadar kullanıldığını gözlemleyebilirsin. Böylece bir yorum yapabilirsin.

Kullanımları açtıktan sonra drop yediğimde en az kullanılan hangisi ise onda mı sıkıntı vardır yani?

3200.

Ana kartda bir sorun olabilir mi diye düşündüm sistemi aldığımdan beridir anakart ve RAM dışında her şeyi değiştim ama sorunlarım çözülmedi.

Kullanımları açtıktan sonra drop yediğimde en az kullanılan hangisi ise onda mı sıkıntı vardır yani?
Hayır. Bazı oyunlarda kullanımlar yüksek olabilir, bazılarında düşük. Bu değerleri biz görürsek daha iyi çıkarımlar yaparız.

Geri
Yukarı