R5 5600 & RX6700 XT sistem PUBG performansı değerlendirmesi

Monitör 1080p maalesef ama ultrada deneyeceğim.
Grafik ayarlarının arttırılması demek, işlemciden de destek almak demek yani bazen işlemciyede yük verebilir. Çözünürlük ise kart ile ilgili yani sadece karta yük bindirir. Sizin bir şekilde nvdia tarafındaki ''dsr çarpanlar'' özelliği gibi amd tarafında alternatif bir ayar ile sanal olarak 2k yükünü kartınıza verebilmeniz gerekiyor.

Kart kullanımız biraz daha artıyorsa 5600 2k da ekran kartınızı biraz daha besleyebildi demek olacak. Artmıyorsa zaten konu farklı bir alana geçecek.

Arttığını varsayarak fikrimi paylasıyoruım ekran kartı kullanımız arttıgında yani karta 2k yük verdiginizde oyunda halen drop devam ediyorsa bu sefer diğer nedenlere yönlenebiliriz.

Bu arada işlemci sıcaklığı performans için önemlidir onuda halletmeniz gerek. amd ekran kartı arayüzünde özel çözünürlük olusturmayı dener misin? 2560x1440p gibi? benim monitörümde 1080p ama nvdia panelde özel çözünürlük ile 1440p yapabiliyorum belki amd de yapabilirsin

Grafik ayarlarının arttırılması demek, işlemciden de destek almak demek yani bazen işlemciyede yük verebilir. Çözünürlük ise kart ile ilgili yani sadece karta yük bindirir. Sizin bir şekilde nvdia tarafındaki ''dsr çarpanlar'' özelliği gibi amd tarafında alternatif bir ayar ile sanal olarak 2k yükünü kartınıza verebilmeniz gerekiyor.

Kart kullanımız biraz daha artıyorsa 5600 2k da ekran kartınızı biraz daha besleyebildi demek olacak. Artmıyorsa zaten konu farklı bir alana geçecek.

Arttığını varsayarak fikrimi paylasıyoruım ekran kartı kullanımız arttıgında yani karta 2k yük verdiginizde oyunda halen drop devam ediyorsa bu sefer diğer nedenlere yönlenebiliriz.

Bu arada işlemci sıcaklığı performans için önemlidir onuda halletmeniz gerek. amd ekran kartı arayüzünde özel çözünürlük olusturmayı dener misin? 2560x1440p gibi? benim monitörümde 1080p ama nvdia panelde özel çözünürlük ile 1440p yapabiliyorum belki amd de yapabilirsin
Dediklerinizi dikkate alıp denemeye çalışacağım. Gta 5 testim de var ona da bakabilir misiniz? Orada kullanımlar normal gibi.

BU konularda uzman değilim, sadece 3070 Ti kart kullanan 5600XDEN 5800x3D ye gecen ve bu süreçte yaşadıgım sorunları ve düzeltme şekillerimi paylaşmak isteyen,CS ve PUBG'den başka bir oyun oynamayan ama performans ayarlarıyla çok uğraşan normal bir kullanıcıyım. Ettiğim tecrubelere dayanarak yazıyorum. Daha bilgi sahibi kişilerin düzeltmesine açıgım. :D
GTA 5 bambaska bir oyun farklı olabilir, paylasın tabii, mesela GTA 5 de işlemcin darboğaz yapmıyorsa yapmamasına şaşırmam yapmaz benim 5600x de o tarz oyunlarda yapmıyordu. Ama PUBG ve CS gibi oyunlarda durum değişebiliyor özellikle Full HD'de

AMD'nin kendi uygulamasından video çektim, tabii ki ilk defa yaptığım için görüntü kalitesi iyi olmayabilir.

Değerler normal mi? İşlemci ısısı yüksek, biliyorum. İnşallah halledeceğim onu.

PC ilk geldiği zaman 23.2.2 drive'ı kurmuştum, 23.3.2 sürüme geçtiğimde sanki FPS azalmış ve daha çok drop giriyor gibi hissettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam konuyu hortlatmak gibi olmasın ama PUBG oynarken amd ekran kartlarında drop yemek ıstemıyorsanız Freesync'i kapatın. Günlerdir 10400F ve 6700 XT ekran kartı ile pubgde droptan nasıl kurtulurum dıye denemedıgım ayar kalmadı ve sorunları su sekılde çözdüm.

1- AMD'nin 23.8.2 Driverini kurdum
2- AMD Freesync'i devre dışı bıraktım.

Onun dışında:

-Radeon Geliştirilmiş Senkronızasyon
-Radeon Süper Çözünürlük
-Radeon Gecikme Önleme Açık Olacak

Hocam konuyu hortlatmak gibi olmasın ama PUBG oynarken amd ekran kartlarında drop yemek ıstemıyorsanız Freesync'i kapatın. Günlerdir 10400F ve 6700 XT ekran kartı ile pubgde droptan nasıl kurtulurum dıye denemedıgım ayar kalmadı ve sorunları su sekılde çözdüm.

1- AMD'nin 23.8.2 Driverini kurdum
2- AMD Freesync'i devre dışı bıraktım.

Onun dışında:

-Radeon Geliştirilmiş Senkronızasyon
-Radeon Süper Çözünürlük
-Radeon Gecikme Önleme Açık Olacak
Teşekkürler hocam, denerim.

Hocam PUBG'de oyun ıcı anlık fps düşünü engellemenın tek yolu suan için Freesync'in kapalı olması. Freesync acıkken fps drop yiyor onun dısında fps düşüklüğü konusu sanırım driverlarla alakalı bir durum.
Sormamın sebebi şu hocam. Upgrade gerekiyordu sistemime, bende 6700xt ve R5 5600 çektim toplam 15k'ya. İnsan üzülüyor bu kadar para verip 80 fps alınca. Şu pubgyi akıcı bir şekilde oynayamadım. Ama diğer oyunlar akıyor rdr2, days gone, horizon zero dawn vs vs.

Sormamın sebebi şu hocam. Upgrade gerekiyordu sistemime, bende 6700xt ve R5 5600 çektim toplam 15k'ya. İnsan üzülüyor bu kadar para verip 80 fps alınca. Şu pubgyi akıcı bir şekilde oynayamadım. Ama diğer oyunlar akıyor rdr2, days gone, horizon zero dawn vs vs.
Bendeki fps 100 civarlarinda ve free sync açıkken drop yiyor. Ayrıca 10400f ve 6700 xt ikilisini kullanip 110 120 fps in ustune cikamiyorum bir turlu son driver berbat oldu sistemimde 28.1.2

Geri
Yukarı