R5 5600 & RX6700 XT sistem PUBG performansı değerlendirmesi

Bendeki fps 100 civarlarinda ve free sync açıkken drop yiyor. Ayrıca 10400f ve 6700 xt ikilisini kullanip 110 120 fps in ustune cikamiyorum bir turlu son driver berbat oldu sistemimde 28.1.2
Hocam bende şaşırıyorum açıkcası. En son işlemci değişeceğim yani. Daha yeni aldım iade edicem az kaldı :D

BU konularda uzman değilim, sadece 3070 Ti kart kullanan 5600XDEN 5800x3D ye gecen ve bu süreçte yaşadıgım sorunları ve düzeltme şekillerimi paylaşmak isteyen,CS ve PUBG'den başka bir oyun oynamayan ama performans ayarlarıyla çok uğraşan normal bir kullanıcıyım. Ettiğim tecrubelere dayanarak yazıyorum. Daha bilgi sahibi kişilerin düzeltmesine açıgım. :D
GTA 5 bambaska bir oyun farklı olabilir, paylasın tabii, mesela GTA 5 de işlemcin darboğaz yapmıyorsa yapmamasına şaşırmam yapmaz benim 5600x de o tarz oyunlarda yapmıyordu. Ama PUBG ve CS gibi oyunlarda durum değişebiliyor özellikle Full HD'de
Hocam yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Hocam bende şaşırıyorum açıkcası. En son işlemci değişeceğim yani. Daha yeni aldım iade edicem az kaldı :D

Hocam normal fps oyunlarinda Bf1 de denedim youtubede baskalarinin testleri ile karsilastirinca ortalama fps ler birbirini tutuyor ama pubgde adam testte 180 fps alıyor full ayarlarda bende ise 110 120 adamdaki islemcide 10400f ekran kartida 6700xt bendekide ayni. Ya oyunun versiyonu veya guncellemesi ile alakali yada driver ile aklima baska bir sonuc gelmiyor ve cok can sıkıcı bir durum.

Güncelleme: Hocam AMD Adrenalin sürücüsünden VSR yani 1080 p monıtoru olanlar ıcın çözünürlük değiştirme ayarını aktif ettim +50 fps birden yükseldi buda gösteriyorkı 10400F ile güzel darboğaz yapıyor bu ayarı sizde açmalısınız.

Son düzenleme:
Hocam normal fps oyunlarinda Bf1 de denedim youtubede baskalarinin testleri ile karsilastirinca ortalama fps ler birbirini tutuyor ama pubgde adam testte 180 fps alıyor full ayarlarda bende ise 110 120 adamdaki islemcide 10400f ekran kartida 6700xt bendekide ayni. Ya oyunun versiyonu veya guncellemesi ile alakali yada driver ile aklima baska bir sonuc gelmiyor ve cok can sıkıcı bir durum.

Güncelleme: Hocam AMD Adrenalin sürücüsünden VSR yani 1080 p monıtoru olanlar ıcın çözünürlük değiştirme ayarını aktif ettim +50 fps birden yükseldi buda gösteriyorkı 10400F ile güzel darboğaz yapıyor bu ayarı sizde açmalısınız.
Hocam genel olarak mı yoksa sadece amd programı içindeki pubg ayarlarından mı?

Hocam genel olarak mı yoksa sadece amd programı içindeki pubg ayarlarından mı?
Amd adrenalin programindan ekran kisminda VSR var açılımını suan unuttum onu kapatirsaniz varolan darbogaz azda olsa azaliyor ve gözle görülür fps artisi oluyor.

Amd adrenalin programindan ekran kisminda VSR var açılımını suan unuttum onu kapatirsaniz varolan darbogaz azda olsa azaliyor ve gözle görülür fps artisi oluyor.
Duzeltiyorum VSR acik olacak hocam kapaliysa eger.

Duzeltiyorum VSR acik olacak hocam kapaliysa eger.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı