R5 5600 sistem aniden kapanıyor

Wallys

Centipat
Daha fazla  
RAM
Crucual Ballistic 2x8 CL16 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial P2 500 GB
Ekran kartı
3060 Ti 8GB
Anakart
B450mk II
İşlemci
R5 5600
Bilgisayar oyun oyun oynarken aniden kapanıyor bu sorun Valorant'ta yok fakat ETS 2, RDR2, Ultra ayarlarda yaklasik 1 saat oynadiktan sonra kendini kapatıyor sistem. Sıcaklıklar GPU 70 CPU 60 Max dereceler bunlar sorunun PSU da oldugunu dusunuyorum yardimci olabilir misiniz?

Ustan bu kapanma kesinlikle PSU ile alakalı. Neden diye dersen zaten oyunlara giriyorum belli bir zaman sonra kapanıyor diyorsun. Ekran kartı arızası olsa her türlü anlaşılır. İşlemci hiç çalıştırmaz. PSU belli bir ısıya geldiğinde otomatik olarak içinde bunların koruma modu var direk PC'yi kapatıp korumaya alıyor. Bir arkadaşınızdan veya bir yerden PSU alıp deneme şansınız olur mu acaba ya da servise kardeşim yapın diye gönderdik daha kötü olarak gönderdiniz deyip tekrar verin yapmak zorundalar.

Ustan bu kapanma kesinlikle PSU ile alakalı. Neden diye dersen zaten oyunlara giriyorum belli bir zaman sonra kapanıyor diyorsun. Ekran kartı arızası olsa her türlü anlaşılır. İşlemci hiç çalıştırmaz. PSU belli bir ısıya geldiğinde otomatik olarak içinde bunların koruma modu var direk PC'yi kapatıp korumaya alıyor. Bir arkadaşınızdan veya bir yerden PSU alıp deneme şansınız olur mu acaba ya da servise kardeşim yapın diye gönderdik daha kötü olarak gönderdiniz deyip tekrar verin yapmak zorundalar.

2 ay oldu alalı garantisi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı