R5 5600 sistem oyun oynarken aniden kapanıyor

KEREMOV

Decapat
Daha fazla  
RAM
Gkill Trident Z Neo CL16 3600Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo 1TB, Seagate Barracuda 2TB
Ekran kartı
Asus Rog Strix 3080 10 Gb LHR
Anakart
Asus Rog Strix X570-E Gaming
İşlemci
Amd Ryzen 5 5600
Merhaba, yeni ASUS ROG STRIX 3080 ve asianhorse marka örgü kablo aldım. Bilgisayarım FurMark testlerinde falan sorunsuz çalışıyor fakat ETS 2, ATS, CS2 gibi oyunlarda ekran yeni bir ekrana geçerken bir anda kendini tamamen kapatıyor. PSU'dan şarteli kapatıp açmadan açılmıyor. Sebebi ne olabilir? (sıcaklık değerleri normal)

Anakart: ASUS ROG STRIX X570-E Gaming.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 3080 10 GB LHR.
RAM: Gkill Trident Z Neo CL16 3600MHz.
PSU: FSP Hydro G 750W 80+ Gold.
Taktığım örgü kablo: Asianhorse.
SSD: Samsung 970 EVO 1TB.
HDD: Seagate Barracuda 2TB.

İşlemci kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Ekran kartı sürücüsünü yeniden yüklemeyi denediniz mi?

Merhaba, yeni ASUS ROG STRIX 3080 ve asianhorse marka örgü kablo aldım. Bilgisayarım FurMark testlerinde falan sorunsuz çalışıyor fakat ETS 2, ATS, CS2 gibi oyunlarda ekran yeni bir ekrana geçerken bir anda kendini tamamen kapatıyor. PSU'dan şarteli kapatıp açmadan açılmıyor. Sebebi ne olabilir? (sıcaklık değerleri normal)

Sıcaklık değerleri nedir?

Güç kaynağınızda sorun olabilir mi? OCCT indirip Power testi yapın ve sıcaklıkları dikkatli izleyin, belki de termal throttle yapıp kapatıyordur kendini. Benzer bir sorun bana da olmuştu sorun PSU kaynaklıydı.

Ekran kartının güç beslemesini güç kaynağının kablosuyla yapın ve testleri o şekilde deneyin.
Örgü kablo olmadan test işlemlerini deneyin.

Güç kaynağının kendi orijinal GPU kablosuyla test işlemlerini uygulayın.

Güç kaynağınızda sorun olabilir mi? OCCT indirip Power testi yapın ve sıcaklıkları dikkatli izleyin, belki de termal throttle yapıp kapatıyordur kendini. Benzer bir sorun bana da olmuştu sorun PSU kaynaklıydı.

Testleri ve benchmarkları yaptım. Herhangi bir kapanma ile karşılaşmadım. Sıcaklık değerleri bu. Yarın örgü kabloları söküp öyle deneyeceğim.

İşlemci kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Ekran kartı sürücüsünü yeniden yüklemeyi denediniz mi?

Evet formatladım bunun için ve son sürücüleri kurdum.

Dosya Ekleri

• ooct.png
    ooct.png
    131,8 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran görüntüsü 2024-04-08 012151.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-08 012151.png
    111,3 KB · Görüntüleme: 6

Yeni konular

Geri
Yukarı