R5 5600 sistem Valorant'ta Alt Tab attıktan sonra donuyor

Just_az09of

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, son zamanlarda Valorant oynarken Alt Tab attığımda PC donuyor ve asla bir tepki vermiyor, mecburen kasanın üstündeki reset tuşundan reset atıyorum. İşlemci Ryzen 5 5600, stok soğutucu var.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: RTX 3060.
Anakart: B550M.
RAM: 32 GB DDR4.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, son zamanlarda Valorant oynarken Alt Tab attığımda PC donuyor ve asla bir tepki vermiyor, mecburen kasanın üstündeki reset tuşundan reset atıyorum. İşlemci Ryzen 5 5600, stok soğutucu var.

Merhaba,

Tam ekran modunda bazen bu tarz sorunlar Valorant'ta yaşanabiliyor bu sorunun sebebi R5 5600 modellerinin aktif overclock ile gelmesidir bazı durumlarda yüksek CPU sıcaklığından dolayı bu tarz durumlar yaşanabilir eğer oyunu borderless Full screen moduna alırsanız bu sorunu yaşamazsınız.

İyi sosyaller.

Merhaba,

Tam ekran modunda bazen bu tarz sorunlar Valorant'ta yaşanabiliyor bu sorunun sebebi R5 5600 modellerinin aktif overclock ile gelmesidir bazı durumlarda yüksek CPU sıcaklığından dolayı bu tarz durumlar yaşanabilir eğer oyunu borderless Full screen moduna alırsanız bu sorunu yaşamazsınız.

İyi sosyaller.

Teşekkür ederim.

Dostum merhaba aynı sorunu ben de yaşıyordum. PC ayarlarından Ekran>Grafikler>Varsayılan grafik ayarları Donanım hızlandırma GPU açık ise kapat sorunun çözülecektir.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı