R5 5600 sistem XMP açınca reset atıyor

ömerAlabay

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Gigabyte A320M S2H anakart.
HyperX HX432C16FB3/8 3200 MHz 8 GB.
Adata 3200 MHz 8 GB.

Eski işlemcim Ryzen 5 3600 XMP profile 1 de herhangi bir sorun problem yoktu. Ryzen 5 5600 işlemci aldım oyuna girdiğimde ya da FurMark testi başlattığımda PC kendine reset atıyor. Herhangi bir mavi ekran ya da başka bir şey yok işlemciyi Prime 95 testine soktum herhangi bir reset durumu oluşmadı. XMP kapattığımda sadece 1 kere reset attığını gördüm onun harici oyuna girdiğimde ya da FurMark testi yaptığımda bir sorun oluşmadı. Manuel overclock yaptığımda (1.2v) RAM'leri 3200 MHz çektim ve reset ya da başka bir problem oluşmadı. 1.35v manuel overclock yaptığımda yine reset attı. Konu hakkında derin bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi? Not: Ryzen 5 5600 geldiğinde kutu açılmıştı işlemcide sorun olabilir mi?

Yardımcı olacak yok mu ya.

5600 geldiğinde kutu açılmıştı derken? Sıfır kutulu mu aldınız yoksa tray mi? İşlemci kutusunun üstündeki bant kesildiyse iade ürün olabilir, önceki sahibi bu sorun yüzünden iade etmiş olabilir. İşlemcinin içindeki bellek yönetimi birimi sıkıntılıysa yüksek frekansta cortluyordur RAM'ler. BIOS güncellemesi varsa yapın bir de.

@Emir M. İşlemci değişti etiketi açılmamış ürün geldi. Sorun hala devam ediyor. İşlemci kutulu 2400 MHz de kapanıyor yüksek frekansı geçtim 3600 de böyle bir sorun yoktu.

Geri
Yukarı