R5 5600 sistemde fanlar dönüyor fakat ekrana görüntü gelmiyor

voidzs

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram
SSD veya HDD modeli
WD 480GB GREEN SN350 NVMe M.2 SSD (Okuma 2400MB /
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 3060 VENTUS 3X 12G OC 12GB GDDR6 1
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek A
Merhaba dostlar. Yeni aldigim bilgisayarimda bazen bilgisayar birden takiliyordu hiçbir şey yapamiyordum, kasadan kapatip acinca duzeliyordu. Dun de aynisini yaptim ve kasanın güç tuşuna basınca her şey sanki normalmiş gibi çalışıyor. Ama ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. Siyah ekran geliyor da değil. Klavye ve mouse da çalışmıyor yani ışıkları yanmıyor. Sadece ilk taktığımda bir anlık yanıp sönüyor ışıkları o kadar. Nereye takarsam takayım aynı. Evet başka PC'lerde bunlar çalışıyor.

Denediklerim:

RAM'leri cikartip geri takmak.
BIOS pilini cikartip takmak.
HDMI kablosunu anakarta takmak.
Ne yapmaliyim? Bu problemi kendim cozebilir miyim yoksa teknik servise mi gondermem gerekiyor? Cunku bilgisayari İtopya'dan almistim ve arena bilgisayar yaziyor garantisinde ve internette arastirdigimda cok ic acici yorumlarla karsilasmiyorum. Ayrica bilgisayarciyi arayip sordugumda bana eger garantisi var ise teknik servise gotur falan dedi ben de bilemedim ne yapacagimi tamam abi dedim kapattim.
Ornek:

1696713687530.png

Oneriniz / Tavsiyeniz nedir? Bu problemi en iyi ve beni mutlu edecek sekilde nasıl cozerim? Hafta ici İtopya ve arena bilgisayari arayip konusmayi dusunuyorum.

Kasa modeli: BitFenix Nova Mesh SE 600W 80+ WHITE Tempered Glass USB 3.0 ATX Siyah Mid Tower Kasa

konu gunceldir.

Son düzenleme:
Monitör ve kasanın fişini çekin, sırasıyla önce monitör sonra kasanın fişini takıp deneyin. Olmaz ise tam tersini deneyin.

Geri
Yukarı