R5 5600 sistemde Knight oynarken işlemci 80 derece

V4LHALLA

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem topladım yaklaşık 3 günlük fakat Knight Online diye basit bir oyun oynuyorum. Öyle yük binecek değerlerde bir oyun değil. Ona rağmen oyundayken 80 çıkıyor CPU ısısı. Birkaç yere baktım fan ayarları yapılması lazım deniyordu fakat pek bilgim yok o konularda sizce sorun ne ne yapmalıyım?

Ekran kartı: RTX3060 Ti.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ankart: B450M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem topladım yaklaşık 3 günlük fakat Knight Online diye basit bir oyun oynuyorum. Öyle yük binecek değerlerde bir oyun değil. Ona rağmen oyundayken 80 çıkıyor CPU ısısı. Birkaç yere baktım fan ayarları yapılması lazım deniyordu fakat pek bilgim yok o konularda sizce sorun ne ne yapmalıyım?

Ekran kartı: RTX3060 Ti.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ankart: B450M.
Ben oyunda değilde test sırasında 80 dereceyi görüyorum , biraz fazla beklesem 80 dereceyide geçebilir sanıyorum. tabi stok fan var, bunun tek çözümü cpb yi kapatmak core performance boost u.. ne yaparsanız yapın 30dk en ağır teste tabi tutsanızda 60 dereceyi geçmiyor. turbo yu kullanmak için bu işlemciye soğutu şart gibi görünüyor.

Knight oyununda %80-90 işlemci kullandığını tahmin etmiyorum , soğutucuyu söküp macuna bir göz atmakta fayda var bence ama benchmarkta rahat 80 derceyi görebiliyor bu işlemci.

Evet t

Kasayı toplayalı 3 gün oldu ve fan sesi duyuyorum sizce bu normal mi?

Kalitesiz fanlar hep ses yapacaktır eğer kasanızda kalitesiz bir fan takılıysa o ses yapıyor olabilir, arkadaşım daha yeni 40 TL'ye kasa fanı aldı birkaç saat sonra sesi yüzünden geri sökmek zorunda kaldı 😔

Kalitesiz fanlar hep ses yapacaktır eğer kasanızda kalitesiz bir fan takılıysa o ses yapıyor olabilir, arkadaşım daha yeni 40 TL'ye kasa fanı aldı birkaç saat sonra sesi yüzünden geri sökmek zorunda kaldı 😔
kasa daha 3 günlük :d 16.5k toplandı bu taz durumlar mide bulandırıyor malesef..

Yeni konular

Geri
Yukarı