R5 5600 sistemde monitör açılıp kapanıyor

torsci

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 3070
Anakart
B450
İşlemci
R5 5600
Sabahtan beri uğraşıyorum bu sorunla alakali ama neden kaynakli ve nasıl bir çözüme ulaşırım inanın bir fikrim yok.
Sabah kalktım açtım bilgisayarı çift monitör kullanıyorum açıldı işte ana ekran bana selektör atiyor bir aciliyor kapanıyor siyah ekran yiyor ama 2. ekranda ya da fiziksel bir sorun yoktu. Her şeyi denedim.
Denediğim yöntemler:
- BIOS pilini çıkartıp deneme.
-Driverlari silip tekrar yükleme.
-Format atma.
-Linux'ta deneme.
-W11'den Windows 10'a geçme.
-İşlemci dışında tüm parçaları çıkartıp takma.
-Kablo değiştirme giris tipi değiştirme DP->hdmi
-2. ekranı kapatıp deneme.
-Binbir çeşit driver ayarı değiştirme.
Hayatımda gördüğüm en sebebi bilinmeyen problem.
Sadece NVIDIA driverini yükledigimde oluşuyor onun dışında normal olarak kullanabiliyorum.
Bir kere ana ekran yerine 2. ekran selektör atmıştı input-outputlardan olabilir( çözümünü bilmiyorum)
Video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne yapacağım hakkinda hiçbir fikrim yok. Parca mi değiştirecegim yoksa tamire mi verecegim kablo mu alacağım yoksa sadece 1 ayarla duzelebilen bir şey mi inanın bilmiyorum yardımcı olursanız sevnirim.
Ek olarak;
-Mouse bu sürede selektörden etkilenmiyor, monitörün kendi menüsü dahil sorun panelden ya da monitörden değil.
-Guvenli modda driverlar başlamadığı için hiçbir sorun olmuyor gene.

Sabahtan beri uğraşıyorum bu sorunla alakali ama neden kaynakli ve nasıl bir çözüme ulaşırım inanın bir fikrim yok.
Sabah kalktım açtım bilgisayarı çift monitör kullanıyorum açıldı işte ana ekran bana selektör atiyor bir aciliyor kapanıyor siyah ekran yiyor ama 2. ekranda ya da fiziksel bir sorun yoktu. Her şeyi denedim.
Denediğim yöntemler:
- BIOS pilini çıkartıp deneme.
-Driverlari silip tekrar yükleme.
-Format atma.
-Linux'ta deneme.
-W11'den Windows 10'a geçme.
-İşlemci dışında tüm parçaları çıkartıp takma.
-Kablo değiştirme giris tipi değiştirme DP->hdmi
-2. ekranı kapatıp deneme.
-Binbir çeşit driver ayarı değiştirme.
Hayatımda gördüğüm en sebebi bilinmeyen problem.
Sadece NVIDIA driverini yükledigimde oluşuyor onun dışında normal olarak kullanabiliyorum.
Bir kere ana ekran yerine 2. ekran selektör atmıştı input-outputlardan olabilir( çözümünü bilmiyorum)
Video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne yapacağım hakkinda hiçbir fikrim yok. Parca mi değiştirecegim yoksa tamire mi verecegim kablo mu alacağım yoksa sadece 1 ayarla duzelebilen bir şey mi inanın bilmiyorum yardımcı olursanız sevnirim.
Ek olarak;
-Mouse bu sürede selektörden etkilenmiyor, monitörün kendi menüsü dahil sorun panelden ya da monitörden değil.
-Guvenli modda driverlar başlamadığı için hiçbir sorun olmuyor gene.
sebebi basit olabilir, ben 144 hz monitörüm varken 165 hz monitör satın alıp 2. monitör yapmıştım, monitörümün 165 hz değerini değiştirdim ve 144 hz yaptım aynı sorun oldu, monitörlerin hz değerleriyle oyna. malum desteklemediği birşey olmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı